Romano Rat

Uplynulých 5 let koncertovala Ida Kelarová především se skupinou Romano Rat. Skupinu tvořili velmi mladí a talentovaní romští muzikanti a její zvuk se postupně vypracoval do naprosto originální podoby, která je zachycena na třech albech této sestavy – CD “Ida Kelarová – Romano Rat”, “Dadoro” a “Staré slzy”. Se začátkem roku 2003 se začala psát nová kapitola v existenci této skupiny.

Ida Kelarová a Romano Rat – kromě Idy Kelarové tvořili skupinu zpěvák a autor většiny písní Desiderius Dužda, Marie Duždová a kubánská zpěvačka Tanda Corróns.

Úhelným kamenem, na kterém byla postavena hudba této skupiny je nezaměnitelný 4hlasý romský vokál, hledání jeho možností a hranic, které jsou pro nás ne-Romy stěží pochopitelné. Ale to hlavní, co uchvacuje i hudební laiky a co je konec konců na hudbě to nejdůležitější, jsou emoce, které jdou od srdce přímo k srdci. Emoce a jejich sdělení, které jsou schopny oslovit i toho, kdo nerozumí textům v romštině a rozdělit se s ním o pocity, vlastní každému člověku.

Program skupiny Ida Kelarová a Romano Rat byl postaven především na osobních a velmi niterně prožitých písní.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×