Beata Bocek

Beata Bocek
Přirozeně krásná. V hlase, v projevu, v harmonickém pojetí. Přítelkyně, která si ani v muzice na nic nehraje. Nejvíc se blíží world-folku, snad proto, že její  písničky jsou opravdu opravdové, melodické a citlivé, ze života o životě...

Narodila se v roce 1983 v Českém Těšíně. Absolvovala základní školu s polským vyučovacím jazykem v Českém Těšíně. Tam se o přestávkách používalo nářečí …“po našem“.., což je nenapodobitelná a pro neznalé nesrozumitelná směs jazyků - polštiny, moravské češtiny, slovenštiny, němčiny a dalších jazyků všech národů a etnik, které spolu žijí v této oblasti…tedy - "po naszymu“ a během vyučování se mluvilo spisovně polsky. Patří k národnostní menšině Poláků žijících na české straně. A říká o sobě: „Necítím se proto ani jako Polák ani jako Čech ale jako slezan, slezák czyli - ślónzok. Polština se stala mým oblíbeným uměleckým prostředkem a to nejen díky její zvukomalebnosti…“
V roce 2002 začala hudebně   spolupracovat s Barborou Baronovou, sousedkou z rodného Žukova, která ji doprovázela na housle a na občasných koncertech společně s Krystynou Skalickou. Během studia natočila své první CD s názvem "Przeszkoda" 2004 (Překážka), které má rockový nádech.
Po ukončení studia odjela do Cardiffu ve Walesu. V té době napsala písně z CD "Czary moje, dary twoje", které jsou plné optimismu a víry. Bylo to zlomové období, kdy jsem znovuobjevila víru v Boha a tedy i v sebe. Realizaci CD uskutečnila v roce 2007 po návratu ze zahraničí společně s Davidem Kulišťákem (housle) a Tomášem Malinou (bubny).
V tomto složení ji pak objevila kapela Ležérně a vleže, se kterou jsem natočila CD "Uondaný čas". V roce 2009 vydala třetí desku pod názvem: "Zapraszam was do waszego cicha" (Zvu vás do vašeho ticha) jež je nahrávkou ticha, kterou si ve své hlavě přehrává každý sám. Od roku 2011 hraje v nové sestavě a to s Filipem Kramerem (kontrabas) a Terezou Machačíkovou (viola).


Przeszkoda (2003, vlastním nákladem)

Czary moje, dary twoje (2007, záznam z koncertu ve fryštácké Čajovně, vlastním nákladem)

Zapraszam was do waszego cicha (2009, česky „Zvu vás do vašeho ticha“, tuto desku si může každý přehrát sám ve své hlavě)

Ja tutaj mieszkam (2012 Indies Scope Records, album nominováno na cenu Anděl české Akademie populární hudby v žánrové kategorii world music)

Víc než rok (2013, záznam z provedení vedlejšího projektu hudebně-terapeuticky zaměřených písní, vydaný vlastním nákladem)

O Tobje (2015, vlastním nákladem, distribuce Indies Scope)

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×