Ocean Versus Daughter

OVD jsou 3 Američané, Češka a Brit, kteří se dali dohromady v Praze v roce 2009. Mezi kapely a interprety, které je ovlivnily se řadí Broadcast, The Sea and Cake, Jefferson Airplane, Sonic Youth, Bill Callahan, Nina Nastasia, Fleet Foxes, Stereolab, Midlake, The Moody Blues, Joy Division, Neutral Milk Hotel a Baxter Dury. Jejich unikátní nástrojové složení komplikuje definici jejich zvuku a zjednodušené zařazení ke konkrétnímu hudebnímu žánru. Písně na albu "Slightly parted" zahnují ukolébavku o pirátech a mořských pannách, strašidelnou baladu o otráveném koláči i jakoby folkovou píseň v níž se zpívá: "ublížils mi/nenávidím tě/doufám, že uhoříš…"

Ocean Versus Daghter jsou:

Klávesy/texty/zpěv
Flanna je samouk. Když její učitelka hudby zjistila, že naučit ji noty je naprosto beznadějné, začala ji místo toho učit vyrábět svíčky. Když to matka zjistila, hodiny klavíru skončily, Klavír ale v rodině zůstal a Flanna mohla začít dle libosti svobodně tvořit.

Strunné nástroje
Matt a Jarmila mají klasické školení.  Matt studoval violoncello v Birminghamu, Jarmila housle v Praze. Jejich spolupráce pomáhá vytvářet zvukové struktury, které kapelu odlišují od jejích souputníků.

Syntezátory
George je srdcem fotograf a výtvarník, který tráví dny jako šéf Prague College School of Art and Design, ale po večerech se jeho výtvarný talent přenáší do jiného světa, kde maluje zvukové krajiny pomocí syntezátoru a basových linií.

Bicí
Nick je multiinstrumentalista s vášní pro banja a perkuse. Rodák ze San Francisca, který žil v několika evropských zemích, vnáší do hudby kapely decentní a nezaměnitelné rytmy.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×