obal alba

Slightly Parted

Ocean Versus Daughter

Vlastní náklad / 2011
Žánry: acoustic, alternative
OVD001
CD 269 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 149 Kč

O ALBU

'Slightly Parted’ se jmenuje debutové album v Praze usazené mezinárodní kapely Ocean Versus Daughter. Kapela s originálním "indie" symfonicky rockovým zvukem, kde vedle smyčcových nástrojů, syntezátoru a bicích, má určující roli klavír a sametový hlas Flanny Sheridan. Album je pestré jak zvukově, tak i v náladách pestré a v inteligentních textech autorky a zpěvačky se setkává vášeň s humorem v obrazech a zážitcích, se kterými se může ztotožnit takřka každý. Housle, violoncello, syntezátory a bicí dodávají písním nové vrstvy a vytvářejí zajímavé zvukové světy, které mohou kdykoli explodovat do těžkotonážního zvukového ataku.


Album bylo mixováno a masterováno ve studiu House in Motion v americkém Denveru zkušeným zvukařem a producentem Joshem Mackeyem, který studoval u Steva Albiniho v Chicagu.

OVD jsou 3 Američané, Češka a Brit, kteří se dali dohromady v Praze v roce 2009. Mezi kapely a interprety, které je ovlivnily se řadí Broadcast, The Sea and Cake, Jefferson Airplane, Sonic Youth, Bill Callahan, Nina Nastasia, Fleet Foxes, Stereolab, Midlake, The Moody Blues, Joy Division, Neutral Milk Hotel a Baxter Dury. Jejich unikátní nástrojové složení komplikuje definici jejich zvuku a zjednodušené zařazení ke konkrétnímu hudebnímu žánru. Písně na albu "Slightly parted" zahnují ukolébavku o pirátech a mořských pannách, strašidelnou baladu o otráveném koláči i jakoby folkovou píseň v níž se zpívá: "ublížils mi/nenávidím tě/doufám, že uhoříš…"

Ocean Versus Daghter jsou:

Klávesy/texty/zpěv
Flanna je samouk. Když její učitelka hudby zjistila, že naučit ji noty je naprosto beznadějné, začala ji místo toho učit vyrábět svíčky. Když to matka zjistila, hodiny klavíru skončily, Klavír ale v rodině zůstal a Flanna mohla začít dle libosti svobodně tvořit.

Strunné nástroje
Matt a Jarmila mají klasické školení.  Matt studoval violoncello v Birminghamu, Jarmila housle v Praze. Jejich spolupráce pomáhá vytvářet zvukové struktury, které kapelu odlišují od jejích souputníků.

Syntezátory
George je srdcem fotograf a výtvarník, který tráví dny jako šéf Prague College School of Art and Design, ale po večerech se jeho výtvarný talent přenáší do jiného světa, kde maluje zvukové krajiny pomocí syntezátoru a basových linií.

Bicí
Nick je multiinstrumentalista s vášní pro banja a perkuse. Rodák ze San Francisca, který žil v několika evropských zemích, vnáší do hudby kapely decentní a nezaměnitelné rytmy.


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Acoustic | Alternative

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MC 79 Kč
MP3 149 Kč
LP 899 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
WAV+mp3 249 Kč
obal alba

Květy

Jablko jejího peří
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Květy

Myjau
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×