Szmyrum a chechuum

U zrodu kapely Szmyrum a chechuum stála na podzim roku 2007 Barbora Baronová spolu s ukrajinským kontrabasistou, kterého nikdy nikdo kromě Báry neviděl. Na jeho charisma nalákala do kapely značnou řadu muzikantů, kteří vykrystalizovali do současné podoby.
Barbora Baronová je autorkou hudby a textů. V kapele hraje na housle a zpívá vokály. Působí paralelně v Komorním orchestru akademie, doprovází harmonikářku Krystynu Skalickou, písničkářku Beatu Bocek a rodinné muzikantské trio Viktora Knappa. Pochází z Těšínska a mluví ponaszymu. Živí se psaním na volné noze.

Zpěvačka Petra Neumannová působí paralelně v hudebním projektu Pavly Procházkové Kolečkový dům. Vystudovaná herečka a studující ekonomka pracuje v Divadle Radka Brzobohatého. U Uherského Hradiště, odkud pochází, jí patří vinohrad.

Flétnistka Petra Jadrná pochází z Prahy, porozumění a lásku k Moravě si však vypěstovala během studií na vysoké zahradnické v Lednici. Vedle Bářiny kapely hraje na zobcové flétny, dudy a šalmaje ve folkmetalové kapele Cruadalach a ve středověkém uskupení Radvanoch.


Všestranný umělec Jonáš Koukl vystudoval obor muzikologie. Sbírá hudební nástroje z celého světa a věnuje se rozvoji hudebních aktivit u dětí. Pořádá četné bubenické workshopy a rozmanité nástroje si také sám vyrábí. Ve Szmyrum a chechuum hraje na djembe a perkuse a zpívá.


Klarinetistka Andulka Slanařová je nejmladší členkou kapely. Od září nastupuje na konzervatoř do třídy přední české klarinetistky Ludmily Peterkové. Vedle Szmyrum a chechuum působí v sesterské kapele The Ignu Underground hrající muziku na pomezí psychedelického rocku.


Jaroslav Kneisl pochází z Valašského Meziříčí. Po studiu hry na cimbál na kroměřížské konzervatoři zakotvil na etnologii v Brně. Hraje a hostuje v celé řadě folklorních muzik a má za sebou nepřeberné množství hudebních projektů, mimo jiné spolupořádání Mezinárodního cimbálového festivalu.

Violoncellista Vojta Nejedlý je všestranným hudebníkem, který zvládá spoustu hudebních žánrů. Hraje v balkánské akustické kapele Džezvica a ve smyčcovém kvartetu. Nárazově doprovází různé muzikanty, od folkových až po hráče klasické hudby. Vojta stál u zrodu Vinohradského symfonického orchestru, nyní dokončuje studia mezinárodního obchodu.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×