Eggnoise

Eggnoise jsou autorským projektem skladatelské dvojice Ondra Kopička a Ondřej Galuška a hudební skupinou pohybující se na české scéně již téměř dvacet let. Za svou desku ALBUMEN získali eggnoise tři nominace na největších nezávislých hudebních cenách světa Just Plain Folks 2009 Music Awards. V roce 2010 vystupovali eggnoise se společným programem s Lenkou Dusilovou. V roce 2012 vytvořili původní soundtrack k filmu Svatá čtveřice Jana Hřebejka.
Kapela počala svou pouť kolem roku 1994 a od té doby se neustále vyvíjí ve všech ohledech. Nyní má na svém kontě čtyři alba. První, nesoucí název WHAT A WORLD, vyšlo v roce 2003, obsahuje patnáct skladeb a může být vhodným úvodem do písničkářského umění kapely. I přes komplikované aranže a burácející kytary má veskrze akustický charakter. Album si vysloužilo nominaci na cenu Akademie populární hudby v kategorii jazz/blues. Po čtyřech letech přišla kapela s deskou ALBUMEN, která se od první zásadně lišila. Na desce producentsky spolupracovali Vladimír Pecha, Martin Gašpar, Peter Binder, Dušan Lipert, Daniel Salontay, Michal Pajdiak a Tomáš Jakl. Díky této spolupráci se kapele eggnoise podařilo rozšířit svůj zvuk o elektronické zvuky a o modernější žánry. Album vyšlo na jaře 2007.
Třetí deska skupiny eggnoise nese název YOLK. Je stále velmi experimentální jako předchozí deska, ale zároveň působí více vyspěle a jednotně. Větší přítomnost ženských vokálů a vrstvených vokálů vůbec je jednou z hlavních inovací ve zvuku kapely. Desku natáčeli eggnoise opět v různých studiích a ve spolupráci s různými producenty. Největší podíl na výsledném zvuku měli Vladimír Pecha, Ondřej Ježek a producentské duo Republic of Two.  Množství hostů tentokrát doplnili i zahraniční hosté jako písničkářka Samantha Twigg Johnson nebo klarinetista Mike Anklewicz.
Čtvrtou deskou nazvanou jednoduše 4 potvrdili eggnoise tendenci předchozích dvou alb jdoucí od kapelového zvuku k žánrově a zvukově otevřenějšímu projektu autorského dua Ondra Kopička a Ondřej Galuška. Deska obsahuje písně z filmu Svatá čtveřice a několik nových skladeb. Tři písně mají české texty, zbytek je v angličtině. Desku míchal Mishan Pajdiak a vychází u vydavatelství Indies Scope.
Přes svou zálibu v experimentech studiové tvorby zůstává kapela eggnoise živou kapelou. Její koncertní vystoupení jsou pokaždé plná energie, humoru a jedinečných okamžiků. Na jednom pódiu si kapela již zahrála například s belgickými dEUS, anglickými The Levellers a slovenskými Longital. S Lenkou Dusilovou odehráli eggnoise turné jako její doprovodná kapela a zároveň jako host s vlastním repertoárem. V současnosti hraje kapela eggnoise ve složení: Ondra Kopička (zpěv, klávesy, flétna), Ondřej Galuška (zpěv, kytara, pozoun), Jan Mizler (kytary), Michael Nosek (bicí), Jaryn Janek (kontrabas).

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×