Škampovo kvarteto

Škampovo kvarteto odstartovalo svou strmou uměleckou dráhu v březnu roku 1989 na pražské AMU pod vedením profesorů Antonína Kohouta a Milana Škampy, členů legendárního Smetanova kvarteta. K jejich mistrovství jim pomohly i studijní pobyty na Scuola di Musica di Fiesole u Pierro Farulliho z Quartetto Italiano, u členů Amadeus Quartet, Waltera Levina z Quartet LaSalle, a dalších. Po obdržení několika cen na mezinárodních soutěžích komorní hudby získali první cenu v prestižní světové soutěži Charlese Hennena v holandském Heerlenu. V roce 1993 po velmi úspěšném vystoupení v londýnské Wigmore Hall obdrželo kvarteto cenu Královské filharmonické společnosti Best Debut. V říjnu následujícího roku se pak soubor stal vůbec prvním rezidenčním kvartetem v historii Wigmore Hall, kde v letech 1994-1998 odehrál desítky koncertů.
Kvarteto vystupuje v Evropě, Japonsku, Severní a Jižní Americe, Mexiku a Austrálii. Pravidelně vystupuje ve významných světových hudebních centrech jakými jsou např. londýnská Wigmore Hall, Concertgebow Amsterdam, pařížské divadlo Chatelet, vídeňský Musikverein, Lincoln Centre a Carnegie Hall v New Yorku, Suntory Hall v Tokiu, či Dvořákova síň pražského Rudolfina. Se Škampovým kvartetem pravidelně spolupracují významní umělci - Josef Suk, Janine Jansen, Kathryn Stott, Michael Collins, Itamar Golan, Melvyn Tan a mnozí další.


Jejich CD s oběma Janáčkovými kvartety získalo Cenu Harmonie za nejlepší nahrávku roku 2001 v kategorii komorní hudby. Totéž ocenění si odnesli o dva roky později za CD s moderní interpretací obou kvartetů Bedřicha Smetany. Jejich “BBC Lunchtime Concert” s Melvynem Tanem byl vybrán jako první CD v sérii nahrávek “Live from Wigmore Hall” pro vydavatelství BBC World Label.
Vedle mistrovských kurzů pro Wigmore Hall, Concertgebow Amsterdam, University of Mexico City a jiné instituce či hudební festivaly spolupracují zejména s londýnskou Royal Academy of Music, kde jsou od září 2001 jmenováni hostujícími profesory v oboru komorní hudby na katedře smyčců.Škampovo kvarteto:

Helena Jiříkovská – housle

Daniela Součková – housle

Radim Sedmidubský – viola

Lukáš Polák - cello 

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×