Poletíme?

Po čtyřleté pauze strávené v Praze se výtvarník Rudolf Brančovský v roce 2006 vrací zpět do svého rodného Brna. Za sebou má šest let hraní s dříve brněnskou, později pražskou kapelou Veselá Zubatá. V hlavě si přináší sen o nové pružné formaci, která by bavila lidi a hlavně jeho.

Na evangelické bohoslužbě v Brněnských Husovicích je svědkem velice netradičního pojetí církevní hudby. Dvacetiletý pianista Ondřej Hájek vráží synkopy všude, kam může, a jazzuje klasické sborové písně. Na trubku ho doprovází šestnáctiletý bratr Jáchym Hájek a nad vším se vznáší jazzová sóla mladičkého patnáctiletého talentovaného houslisty Vojtěcha Konečného a protože jsou vášnivými vyznavači Veselé Zubaté, nemusí je nijak složitě přemlouvat. Z Olomouce se dostaví i Rudolfův kamarád, funky basista Honza Beran. Ještě v roce 2006 se na bicí přidává další Rudolfův známý Petr Cígl. Domlouvají se na společném názvu Poletíme? a odehrají první společné koncerty.

V roce 2007 se Petr Cígl s kapelou loučí a na začátku roku 2008 přichází bubeník Daniel Černý (Hoochie Coochie band). Jeho jednoduchý a řízný styl ovlivněný blues se k šramlu Poletíme? přesně hodí a vzniká ten pravý a charakteristický zvuk kapely. Tím je je doplněna sestava, která pokračuje beze změn až do současných dnů. Kapela tak natočila svůj debut Jednoduché písničky o složitém životě, a to, že to kapelu spolu baví, se mohou přesvědčit nejen návštěvníci koncertů, ale i čas od času mohou i kolemjdoucí při cestě brněnským centrem.

Ve stejném složení se formace na jaře 2010 vrací do osvědčeného G studia, aby opět natočila písně na desku s názvem Skupina dobře vypadajících mužů. V dubnu 2011, tři dny po zveřejnění „slavného“ videa - Václav Klaus a protokolární pero, se kapela rozhodne natočit píseň a klip parodující toto video. Tu na kanále www.youtube.com za několik málo dní shlédlo přes 120 000 lidí. To přitáhlo ke kapele nebývalou mediální pozornost a tak se dostává i na stránky bulvárního tisku.

V průběhu posledních jste kapelu mohli vidět například na festivalech: United Islands, Colours of Ostrava, Trutnov, Rock For People, Benátská noc, Eurotrialog, Zahrada a na dalších místech po celé ČR. V roce 2012 vydává kapela svoji třetí řadovou desku Kroskántry.


ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×