Franzie

Franzie je hudební skupina z Kroměříže, která vznikla z popela dřívějšího tělesa Superego Kid. Touha více experimentovat a proplouvat mezi žánry dala prostor pro vznik Franzie.

Pětičlenné těleso staví svou hudbu na technických a často se měnících instrumentálních pasážích, které se protkávají s melodickým ženským vokálem a českými texty. Noisové plochy a výkřiky často přechází v ambientní pasáže. Naléhavost, polyrytmika a dravost jsou také společnými rysy hudebního vyjádření této pětice.

 

Základ kapely tvoří Jiří  Ladzianský (kytara), Jiří Pospíšil (klávesy) a Erik Netušil (bicí), kteří stáli na počátku již dřívějši kapely Superego Kid, se kterou absolvovali několik evropských turné. Později se k nim připojila Veronika Stříbrná (zpěv) a kapela se začala odsouvat od instrumentální tvorby zpátky k písním se zpěvem. S nástupem posledního člena Miroslava Šilhánka (kytara) se kapela definitivně rozhodla opustit název Superego Kid a začít novou kapitolu pod novým názvem. Členové kapely se od roku 2012 věnují také organizaci DIY koncertů v rodné Kroměříži pod názvem DAS LIGA.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×