Jolly Joker

Rok založení: 1991

V roce 1991 vzniká band Jolly Joker and The Plastic Beatleso Of The Universe. Zakládajícím členem je Petr Kumandžas, do té doby (od roku 1988) členem nejvýznamnější kultovní kapely 70. a 80.let Plastic People of The Universe.

V té době omlazená formance vystupovala pod názvem Půlnoc, aby tak tento soubor mohl (ilegálně) absolvovat 3 světové turné,především v USA a West Europe a zde následně natočit CD City of Hystery (BMG Arista Records).

Koncem 80.let kapela v sestavě Petr Kumandžas (zpěv, basová kytara), Jiří Egert (solová kytara), Ivan Pelíšek (bicí) vystupovala pod názvem Egypt a natočila demo -psychedelický vinyl se stejnojmenným, názvem, Egypt.

Následně vzniklá kapela Jolly Joker and The Plastic Beatles of Universe raketovým startem slaví úspěchy nejen doma ale i v západní Evropě.

První debutové album Heavy Funky Boxing´roll (vychazí 1992) ve svém stylu revoluční deska, ovlivnila generaci nově vznikající hudební scény po pádu komunistického režimu.

Od roku 1992 se stává stálicí na klubové scéně i scéně festivalové.

V roce 1995 vydává CD Pro-Tlak (Pro - Pressure) s více hardcorovou podobou proti první desce H.F.B.R.

V období od roku 1998 až do roku 2003 kapela koncertuje, nicméně řeší se různé personální změny. Návrat do Undergroundu, kde pracuje na konceptu nové desky Welcome To Da Eastblock.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×