obal alba

Místečko (reedice podzim 2011)

Čechomor

Universal Music / 2011
Žánry: world music
2787323
CD 349 Kč

O ALBU

Reedice podzim 2011 obsahuje 3 bonusové písně! Specilní host Suzanne Vega!  

Skupina Čechomor téměř po šesti letech vydává novou řadovou desku s názvem Místečko. Jejím producentem je rodák z irského Dublinu žijící v New Yorku - skladatel, kytarista a producent Gerry Leonard. Ke spolupráci si kapela přizvala i další zahraniční osobnosti, např. Tonyho Levina, Douga Yowella nebo Ivana Táslera. Nových 13 písní spatřilo světlo světa 23. května 2011 a slyšet v nich bude třeba i Ewa Farna nebo Lenka Dusilová. Inspirací pro název alba je stejnojmenná píseň Místečko. Kromě ní na desce zazní dalších dvanáct skladeb, které opět vycházejí z lidových námětů jen s drobnými textovými či hudebními úpravami. Studnice zdrojů lidových písní ovšem není bezedná a proto vzniklo i několik ryze autorských děl, které jsou na tomto albu zastoupeny ve větší míře než na předchozích deskách. Tato skutečnost byla také jedním z podnětů k dalším změnám. Tou největší je především netradiční zvuk.
Na CD Místečko se podíleli i špičkoví zahraniční hudebníci. "Baví nás dělat různé zajímavé projekty a tohle je věc, která odpovídá naší chuti experimentovat," vysvětlil kytarista a zpěvák František Černý. "Navíc možnost pracovat s takovými hudebními veličinami nás pochopitelně velmi lákala a taková šance se neodmítá." Na albu, které se jmenuje stejně jako jedna z písní, zazní celkem třináct skladeb, které opět vycházejí z lidových námětů, jen s drobnými textovými či hudebními úpravami. Na desce jsou ale také víc než na předchozích zastoupeny ryze autorské skladby. "Několik let jsme hromadili materiál na tuto desku písní, které měly podobné náměty, proto jsme je nezařadili na předchozí alba. Nová deska nám tak po textové stránce přijde velmi kvalitní, protože každý text je odjinud," prohlásil Černý
Producentem alba částečně natáčeného ve Spojených státech je rodák z irského Dublinu žijící v New Yorku - skladatel, kytarista a producent Gerry Leonard, který se na nahrávce podílí i autorsky. Baskytary se chopil Tony Levin, muzikant, který hrál mimo jiné s Peterem Gabrielem nebo King Crimson. Za bicí nástroje a perkusy usedl Doug Yowell, hudebník z okolí Suzanne Vega. Ivan Tásler ze slovenské formace IMT Smile je autorem dvou skladeb včetně titulní, které na albu Místečko zároveň zpívá. Pět skladeb jako zvukový inženýr míchal Kevin Keelen, který spolupracuje s kapelou U2 nebo zpěvačkou Kate Bushovou. "Od začátku naší práce na albu v Americe bylo jasné, že chceme, aby to bylo jiné než cokoliv, co jsme dělali předtím," dodal Karel Holas.

Skladby:
 
1. Intro
2. Čarovná
3. Vojenské Mundury
4. V tej naší studni
5. Místečko
6. Putovali hudci
7. Andulka
8. Chodil páter
9. Brodil Janko koně
10. Listek z vojny
11. Neni na Moravě
12. Kněždubská věž
13. Limbora
14. Věrní čápi

Bonus:

15. Kříž
16.Rain It is Falling
17. Ve dvou se to táhne líp


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT World music

obal alba

Čankišou

Lé La
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak a Folkové prázdniny

Home Brewed Mbira - FP 2007
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
obal alba

Tim Eriksen a Folkové prázdniny

Northern Roots Live In Náměšť - FP 2008
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×