obal alba

EOLH

Almasäla

P&J Music / 2010
Žánry: world music
CDA053
CD 360 Kč

O ALBU

První album španělské zpěvačky Paloma Povedano a její skupiny Almasäla vyšlo pod obtížně vyslovitelným názvem Eolh, což je označení jednoho z písmen runové abecedy, do kamene rytého písma, které používaly nejen severské národy, ale i Hobittové z Tolkienova romány Pána prstenů. Eolh má symbolický význam jako nová a pozitivní síla, která vstoupí do vašeho života. EOLH je její debutové sólové album ve kterém svým jedinečným stylem mixuje flamenko s elektronikou a přidáva do jedinečného hudebního kotle rumbu, bulerii, tango a soleás.
K inspiracím zpěvačky Palomy Povedano a její skupiny Almasäla patří nejen andaluské flamenco, ale i hudba latinské Ameriky. Tanec Habanera, pojmenovaný podle hlavního města Kuby, se kdysi tančil nejen na tomto karibském ostrově, ale i ve Španělsku. Do opery Carmen habaneru zakomponoval její autor, Georges Bizet, dokonce jako árii hlavní hrdinky, později se habanera stala jedním z kořenů argentinského tanga.
Barcelona patří k nejvýznamnějším evropským kulturním metropolím, a navíc je také unikátním tavícím kotlíkem, v němž se protínají žánry i tvůrčí discipliny. Do Barcelony se stěhují flamencoví umělci z Andalusie stejně jako experimentální hudebníci z celého Španělska. Zpěvačka Paloma Povedano přijela do Barcelony z Cordoby ve svých 18 letech studovat módní návrhářství. Až po příjezdu do kosmopolitního velkoměsta si naplno uvědomila své andaluské kořeny a začala studovat flamencový tanec, a nějakou dobu působila v Ojos de Brujo, dnes jedné z nejslavnějších španělských skupin. Paloma Povedano miluje poezii, a to nejen španělskou, ale i orientální, dobře zná sufijské básně středověkého perského autora Jellaludina Rumiho, knihy Khalila Gibrana z Libanonu či i indického filozofa Rabindranatha Tagore. To vše se promítá do jejích písňových textů, k nimž si skládá i melodie.

Seznam skladeb:
01 Caminando por La Calle 
02 Pa Ti No Es Ná 
03 Els Nens Sense Memnria 
04 Que No Tengo Prisa 
05 Asoma Tu Carita 
06 Reina Da Rumba 
07 Suhia 
08 Titiriteros 
09 Mira La Calle 
10 Habanera del Adiós


 


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT World music

obal alba

Čankišou

Lé La
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak a Folkové prázdniny

Home Brewed Mbira - FP 2007
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
obal alba

Tim Eriksen a Folkové prázdniny

Northern Roots Live In Náměšť - FP 2008
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×