obal alba

Pod Řípem

Jiří Konvrzek

Indies Scope / 2000
Žánry: alternative, folk
MAM139
CD 299 Kč
dočasně nedostupné
MC 49 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč

O ALBU

Po albu se skupinou Třetí zuby přichází Jiří Konvrzek se sólovým albem, na kterém najdeme písně napsané v průběhu celé dosavadní hudební dráhy tohoto svérázného písničkáře. Od klasických folkových, přes hospodské popěvky až po vážné waitsovsky laděné balady. Jiří Konvrzek se na albu představuje jako multiistrumentalista hrající na kytaru, akordeon, trubku, mandolínu, foukací harmoniku a různé druhy bicích nastrojů. Je také výhradním autorem všech textů a hudby. 

Skladby:
1.Tam
2.Mockrát
3.Jak jsem si šel koupit maso
4. Kytky
5.Radiátor
6.Zima
7.Touristi
8.Bylo nám sedmnáct
9.O něm
10.Chroští
11.Možná
12.Po svejch
13.Pod Řípem
14.Domů
15.Hasičské cvičení
16.Šmudla
17.Zpět

Narozen v roce 1960, žije ve Velvarech. První muzikantská zkušenost se datuje k sedmnáctinám, jednalo se o flétnu. Na vojně se dostal ke kytaře díky „spolusloužícímu“ Kryštofu Ebenovi, který ho naučil pár písniček. Hned od počátku skládal vlastní písně, po vojně absolvoval kurz folkové kytary u Vladimíra Merty.
Následovalo období hospodského hraní s občasným pozváním na větší akce či koncert (Valašský špalíček, Bohnice, Litoměřický kořen).
Po roce 1990 založil kapu III. zuby (Petr Olejník – basa, Honza Pydych – bicí), se kterou vydal ve vlastním nákladu CD „Narodit se“. V současné době vystupuje s kapelou, ale i samostatně.
Nedokonalost v rytmu, technice chtěl zpočátku vylepšovat, nicméně zjistil, že to není v jeho moci a tak se smířil s tím, že je to holt typické pro jeho hudbu.
Dalším jevem jeho tvorby je i výroba vlastních nástrojů (dvojitá kytara s mandolínou, šlapohyb – buben s činely).
Jiří Konvrzek je multiinstrumentalista samouk, láká ho hrát na všechny možné nástroje.
( kytary, akordeon, flétny, harmoniky, housle, violoncello, trubku).

Nové album Jiřího Konvrzka dýchá zakouřenou hospodou a je cítit po slepičím trusu a venkovskou atmosférou vůbec. Formu, jakou ji tu autor prezentuje, lze pak řečí filmového jazyka popsat nejspíše jako tragikomedii. V sedmnácti neobyčejně ulítlých písních, jejichž hudební rámec se dá nejlépe vymezit jmény Tom Waits či Roy Harper, křížení opilým českým heligonkářem, popisuje vesnický život v jeho nepřikrášlené podobě a používá přitom neobvyklých sdělovacích prostředků. Od mumlání, které sám autor nazývá radovičským nářečím, přes popis lidských vlastností a stavů, až po často neuvěřitelně bizarní texty, možná připomínající stavy člověka, prožívajícího alkoholické delirium, jako ve skladbě „O něm“: „…hrabal, kopal jámu v zemi / A co uviděl v ní? Je mi ukradený….Vyskočil výš – kousek k nebi a cítil se okřídlený / Poděkoval svému Bohu / že má pravou levou nohu“. Pouze místy se tu objeví melancholičtější tón, jako například v písni „Pod Řípem“, kde připomíná Jima Čerta. Samouk Konvrzek nahrál všechny písně takřka bez cizí pomoci ve svém domácím studiu ve Smečkách (odtud název „Pod Řípem“). Jeho album spatřilo světlo světa stejně nenápadně, jako se na něm již delší dobu nenápadně pohybuje i sám autor. A že vám jeho jméno nic neříká? Poslechněte si jej sami a uvidíte, že na něj hned tak nezapomenete.

Igor Nováček


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Alternative | Folk

obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 269 Kč
MC 79 Kč
MP3 149 Kč
LP 899 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
WAV+mp3 249 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak a Folkové prázdniny

Home Brewed Mbira - FP 2007
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Bran

An delienn
Dostupné varianty
CD 299 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×