obal alba

A Rainy Day In The Sun

Afrodite

Indies Happy Trails / 2006
Žánry: rock
MAM116
CD 269 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč

O ALBU

Debutová nahrávka brněnského bandu Afrodite, stylově se pohybující na pomezí indie rocku a keltského písničkářství, když klasické bigbítové obsazení oživuje zvuk mandolíny. Zpěvák, textař a skladatel, vůdčí postava Afrodite Daniel Maresh, pak střídá šesti a dvanácti strunnou kytaru s kytarou elektrickou. Více než čtyřicet sedm minut hudby zahrnuje dvanáct písní zpívaných v angličtině. " ...deska je undergroundově tajemná a razantní, ovšem hudebně jde o něco jiného - a nejlepší bude neškatulkovat, vyšla by z toho jakási kombinace irské hudby a jižanského rocku, -123 minut a mandolínového období R.E.M...," napsal o "A Rainy Day In The Sun" recenzent Petr Novotný.

Tracklist:


01. L.S.T.
02. J.W.Fairbanks
03. Bella
04. Wonderful victim
05. Norbury
06. Adelaide
07. Star
08. Springtime
09. Dancing bears
10. Candy Hall
11. Have you ever
12. Trusted you

Obsazení:
Daniel Maresh [USA] vocals, fretless guitars
Lukáš Kytnar [CZ] drums, percussion
Eva Škrobaková [CZ] mandolin, backing vocals
Mojmír Sabolovič [CZ] fretless bass

 

Afrodite
Afrodite byla brněnská elektroakustická bigbítová skupina s leadrem, autorem hudby a textu, kytaristou a zpěvákem Danielem Mareshem. Originální zvuk kapely byl postaven na osobitém hlasu a projevu Daniela, na spojení akustické šesti a dvanácti strunné občas elektrické, šedesátými léty a blues nabroušené kytary, výhradně bezpražcové, a v podstatě rock and rollové mandoliny, někdy rovněž bezpražcové a pak na pestrém doprovodu melodické, do třetice bezpražcové basy a nápaditých bicích často obohacovaných bongy.
Afrodite koncertuje od září 1998, recenze jejich 1.demonahrávky pod názvem Hermaphrodite vyšla v Rock & Pop 10/98 v rubrice Korálky. Mezi dosud nejvýznamnější vystoupení patří především koncert na festivalu 3x2 v 6/99 v Brně (společně s Bittová-Václavek, Peter Lipa, Boo, Werk a Ján Litecký Švéda), dále společný koncert s Vladimírem Mišíkem a E.T.C. v Buchlovicích 8/99 a vystoupení na festivalu v rakouském Hochneukirchenu 8/99 (Hrubý a Kukulín a významné rakouské kapely Seven Ages a bluesmani Theessink a Ratzenbeck) a 7 společných vystoupení s naší současnou funky jedničkou 123min včetně cyklu 8x rock na Jižní Moravě. Afrodite koncertuje především po malých klubech po celé zemi. V září 99 natočila skupina druhé demo a v prosinci 99 v Českém rozhlase v Brně třetí, na základě kterého dostala nabídku ke spolupráci na vydání debutové desky u vydavatelství Indies Records ve spolupráci s Českým rozhlasem Brno. Recenze na Demo 3 vyšla v Rock & Pop 2/2000. Debutové album Afrodite s názvem A Rainy Day In The Sun vychází 29.5.2000 a obsahuje 12 výhradně vlastních skladeb z celkem bohatého současného repertoáru skupiny /cca 25 skladeb/. Hudební režie a zvuk byly svěřeny Milanu Vidlákovi, významné brněnské osobnosti, pianistovi z orchestru Gustava Broma, který měl na starost režii a zvuk na již výše zmíněném posledním demu a na albu se kromě zpěvačky Ireny Horvátové ze Synergy objevuje i saxofonista Zdeněk Marušák na saxofon Kupé, Blues station.. V době uvedení alba na trh se Afrodite objeví jak v různých pořadech Českého rozhlasu a regionálních rádiích v Brně a Zlíně, tak již podruhé v pořadu ČTV2 v Salonu moravskoslezském, kde bude k shlédnutí v rámci profilu kapely i první videoklip písně Star a dále pak v brněnské kabelové Live TV. Křest cd byl naplánován na 20. červen do Staré pekárny v Brně a 31. května do Highway klubu v Praze.


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Rock

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Frames a Glen Hansard

The Cost
Dostupné varianty
CD 225 Kč
obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×