obal alba

Mystery Women In The Acid Pools

Moimir Papalescu & the Nihilists

Indies Scope / 2024
Žánry: electronic
2664650
CD 314 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 149 Kč
LP 521 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 199 Kč
WAVnekomprimovaný formát, MP3 přibaleny zdarma 199 Kč

O ALBU

Podvědomí, humor, tajemství, fyzická stránka hudby, popkultura... Nihilisti jsou zpět tak, jak to máme rádi. Po více než sedmnácti letech je tu třetí album skupiny Moimir Papalescu & The Nihilists s názvem „Mystery Women in the Acid Pools“. 

Trio od svých počátků ve své tvorbě mísí elektroniku, post-punk, psychedelii, disco a mnoho dalších žánrů. Tuto linii Nihilisti drží i na novém albu a ukazují, že neztratili nic ze svého dravého a experimentálního stylu. Album vydává Indies Scope spolupráci s labelem Drug Me Record. Fanoušci se mohou těšit na speciální sérii jarních koncertů u příležitosti vydání nahrávky a to v pražském Roxy (13/3), plzeňském divadle Pod Lampou (15/3) a brněnské Flédě (6/4). 

Alba Analogue Voodoo (2004) a Lewis Neptune (2006) byli na dlouhou dobu jediné nahrávky kapely. Když už se zdálo, že se po Nihilistech definitivně zavřela voda, vrátila se kapela na pódia i s novými singly, které jsou součástí aktuálního alba. “Tak uběhlo pár let, máme spousty nových hudebních zkušeností, trochu jiný způsob spolupráce i přístup a naše hudební vlivy se posunuly nebo spíš obohatily, ale zároveň stále stavíme na stejných základech…,” sděluje o nové desce Hank. “ Jinak nová deska je podle mého mnohem více taneční než předchozí alba, což mám já osobně moc rád, ale je to takový tanec na okraji propasti.” Nahrávka je místy výbušnina, místy cukrkandl a často hustá mlha, ve které se leckdo ztratí beze stopy. Zpěvačka Sonja k tomu dodává: “Já to vidím jako psychedelicky dystopické taneční album :)

Nihilisti byli vždy postavení na kontrastu odlišných osobností zakládajících členů. Tense promítá i do celé tvorby a nechybí ani ve skladbách na Mystery Women in the Acid Pools. A jak přiznává Hank, napětí mezi odlišnými osobnostmi dělá Nihilisty unikátní kapelou: “Miluju tohle naše míchání pocitů a nálad. Temná poloha u mě vždy přechází v humornou a naopak, neexistuje u nás “čistý” pocit, ani styl. Vždycky mě zajímalo jen to, kde se tyhle extrémy setkávají. Ale je to o vyvolávání otázek, rozhodně ne odpovědí. Ostatně o tom je přece skutečná umělecká tvorba.” 

Kapela se vrátila zároveň na pódia. A tahle jízda chutná všem. Jak kapele, tak fanouškům. Sonja přiznává, že ji to náramně baví: “Návrat k první nihilistické sestavě nás tří nám dává velký tvůrčí prostor, který si já osobně celkem užívám. Naživo s námi vystupuje Petr Venkrbec, uvidíme, jestli mu jeho časové možnosti dovolí absolvovat i všechny koncerty v roce 2024.” Jedno je ale jisté, první koncert je pět dní po vydání alba v Roxy a bude to zážitek. “Energie a nasazení bude myslím tradičně v našem stylu... takže maximální :),” avizuje Hank. 

 


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Electronic

obal alba

Lesní zvěř

Lesní zvěř
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Al-Yaman

Insanyya
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Hi-Fi

Digestoř
Dostupné varianty
CD 212 Kč
MP3 149 Kč
obal alba

Dva

Hu
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Sato-San To a Oskar Török a Jaromír Honzák

Salep
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×