obal alba

A Gathering Of Strangers

UNITE

Mule Satellite Records / 2010
Žánry: ethno, electronic, world music, dance
MULE08
CD 359 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 237 Kč

O ALBU

Kolekce písní o exilu a z exilu.

Transglobal Underground je základním spojovacím prvkem projektu UNITE. Na jeho počátku stáli Tim Whelan a Hamid Mantu, dva členové Transglobal Underground (dále jen TGU). Postupem času se k projektu přidala pestrá paleta eklektickýchumělců z nejrůznějších koutů světa, jako například famózní hvězda anglického folku Jim Moray, Stuart Staples z Tindersticks, členové Warsaw Village band, irský držitel řady cen Martin Furey a řada dalších. Vzniklo tak mezinárodní hudební seskupení UNITE, které se zaměřuje na proměny hudby v exilu, emigraci, prostoru a čase.

UNITE = Urban Native Integrated Traditions of Europe

Díky častému koncertování po celé Evropě se setkávali členové TGU s mnoha talentovanými lidmi a tak postupně dostával projekt UNITE stále zřetelnější obrysy. Na aktuálním albu A Gathering Of Strangers pracovali kromě Tima a Hamida i další umělci z Irska, UK, Bulharska, Maďarska, Dánska Polska, Francie, samozřejmě také z ČR a dalších zemí. Ve spolupráci s českými hudebníky vznikly tři skladby z celkového počtu patnácti.
Fascinující životní příběh Voskovce a Wericha, jejich boj s nacisty, exil a další životní peripetie byli pro členy projektu mimořádně inspirující a proto jsou tu zremixovány hned dvě jejich skladby. Dubsteppers SIDE 9000 připravily skladbu AGAINST THE STORM, do které zařadili i části projevů zmíněné dvojice. V & W lze slyšet i v skladbě DEVET DESET, kterou remixovali tentokrat přímo Tim a Hamid. Třetím příspěvkem z České republiky je skladba HUDCI připravená  umělci Autposia a Achtar, kteří se obracejí k moravským hudebním kořenům.


Na albu dále naleznete v UK žijící the Perunika Trio či skvělého zpěváka Jima Moraye, který patří mezi hvězdy nové generace anglického folku. Jednu píseň nazpíval také Stuart Staples z Tindersticks. Další pohledy  na téma emigrace a exilu přidává zpěvák a multi-instrumentalista Martin Furey z Irska,  Francii zastupuje breakbeat crew RECYCLER, střední Evropu polský soubor Village Kollektiv, jež založili dva ze členů nyní již světoznámého Varsaw Village Band.


Mezi další mezinárodní účastníky projektu patří Balkan Fanatik z Maďarska, kteří používají domácí lidovou hudbu společně s irskými a skotskými fragmenty a skládají silně elektronické skladby. Z bulharské Sofie se na projektu podílela Yanka Rupkina z legendární kapely Trio Bulgarka, jež je pravděpodobně jednou z nejslavnějších zpěvaček Bulharska věnujících se tradiční folklórní hudbě, zde zpívá novou verzi jedné z nejznámějších skladeb.


Všechny skladby na albu A Gathering Of Strangers jsou o putování, hledání cest či nacházení. Stejně tak projekt UNITE je na cestě, na jejím počátku, a umělci netuší, kam všude až projekt doputuje. První trasa je již připravena a jsou na ní i zastávky v České republice. V průběhu května a dalších měsíců připravují UNITE několik koncertů v ČR. Křest proběhne 19.5. v Lucerna Music Baru.


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Ethno | Electronic | World music | Dance

obal alba

Čankišou

Lé La
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak a Folkové prázdniny

Home Brewed Mbira - FP 2007
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
obal alba

Tim Eriksen a Folkové prázdniny

Northern Roots Live In Náměšť - FP 2008
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×