obal alba

A Gathering Of Strangers

UNITE

Mule Satellite Records / 2010
Žánry: ethno, electronic, world music, dance
MULE08
CD 359 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 237 Kč

O ALBU

Kolekce písní o exilu a z exilu.

Transglobal Underground je základním spojovacím prvkem projektu UNITE. Na jeho počátku stáli Tim Whelan a Hamid Mantu, dva členové Transglobal Underground (dále jen TGU). Postupem času se k projektu přidala pestrá paleta eklektickýchumělců z nejrůznějších koutů světa, jako například famózní hvězda anglického folku Jim Moray, Stuart Staples z Tindersticks, členové Warsaw Village band, irský držitel řady cen Martin Furey a řada dalších. Vzniklo tak mezinárodní hudební seskupení UNITE, které se zaměřuje na proměny hudby v exilu, emigraci, prostoru a čase.

UNITE = Urban Native Integrated Traditions of Europe

Díky častému koncertování po celé Evropě se setkávali členové TGU s mnoha talentovanými lidmi a tak postupně dostával projekt UNITE stále zřetelnější obrysy. Na aktuálním albu A Gathering Of Strangers pracovali kromě Tima a Hamida i další umělci z Irska, UK, Bulharska, Maďarska, Dánska Polska, Francie, samozřejmě také z ČR a dalších zemí. Ve spolupráci s českými hudebníky vznikly tři skladby z celkového počtu patnácti.
Fascinující životní příběh Voskovce a Wericha, jejich boj s nacisty, exil a další životní peripetie byli pro členy projektu mimořádně inspirující a proto jsou tu zremixovány hned dvě jejich skladby. Dubsteppers SIDE 9000 připravily skladbu AGAINST THE STORM, do které zařadili i části projevů zmíněné dvojice. V & W lze slyšet i v skladbě DEVET DESET, kterou remixovali tentokrat přímo Tim a Hamid. Třetím příspěvkem z České republiky je skladba HUDCI připravená  umělci Autposia a Achtar, kteří se obracejí k moravským hudebním kořenům.


Na albu dále naleznete v UK žijící the Perunika Trio či skvělého zpěváka Jima Moraye, který patří mezi hvězdy nové generace anglického folku. Jednu píseň nazpíval také Stuart Staples z Tindersticks. Další pohledy  na téma emigrace a exilu přidává zpěvák a multi-instrumentalista Martin Furey z Irska,  Francii zastupuje breakbeat crew RECYCLER, střední Evropu polský soubor Village Kollektiv, jež založili dva ze členů nyní již světoznámého Varsaw Village Band.


Mezi další mezinárodní účastníky projektu patří Balkan Fanatik z Maďarska, kteří používají domácí lidovou hudbu společně s irskými a skotskými fragmenty a skládají silně elektronické skladby. Z bulharské Sofie se na projektu podílela Yanka Rupkina z legendární kapely Trio Bulgarka, jež je pravděpodobně jednou z nejslavnějších zpěvaček Bulharska věnujících se tradiční folklórní hudbě, zde zpívá novou verzi jedné z nejznámějších skladeb.


Všechny skladby na albu A Gathering Of Strangers jsou o putování, hledání cest či nacházení. Stejně tak projekt UNITE je na cestě, na jejím počátku, a umělci netuší, kam všude až projekt doputuje. První trasa je již připravena a jsou na ní i zastávky v České republice. V průběhu května a dalších měsíců připravují UNITE několik koncertů v ČR. Křest proběhne 19.5. v Lucerna Music Baru.


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Ethno | Electronic | World music | Dance

obal alba

Čankišou

Lé La
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Tara Fuki

Auris
Dostupné varianty
CD 349 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak

Home Brewed Mbira
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
RECENZE
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna

příměstský tábor Brno