obal alba

Dirty

Nil

Indies Scope / 2010
Žánry: rock
MAM463
CD 212 Kč
MP3bitrate 256-320 kbps 149 Kč

O ALBU

„veselou hudbu tedy rozhodně nehrajeme...“

Talentovaná rocková čtveřice Nil s výbornou zpěvačkou Hankou Kosnovskou nahrála druhé album pod producentským dohledem Ecsona Waldese ve Studiu Biotech. Anglicky zpívané melodické rockové písničky se opírají o výbornou sehranost kapely a uhrančivý projev a vokál jedné z nejlepších rockových zpěvaček v ČR.

Debutovým albem The River Spring se kapela zapsala do podvědomí rockových příznivců. Nové album Dirty, pokračuje v nastoupené cestě, kterou si kapela vytyčila. V nezměněné sestavě, čtveřice (Hanka Kosnovská – zpěv, Jan Končický – kytara, Kobéz  - basa, Michal Končický – bicí) během let vyzrála. Skladby se staly aranžérsky propracovanější a přesto díky obrovské energii Hanky Kosnovské dravě se zakusují do posluchače.

Nová nahrávka Dirty díky preciznímu zvuku Studia Biotech zní album svěže a stále se správným tahem. Přesto v ní lze nalézt odklon od debutu  to právě v trochu méně veselejšímu pohledu na svět. „Neřekla bych že je to depresivní album, možná temné... mám pocit, že veselou hudbu tedy rozhodně nehrajeme...“ Komentuje současný NIL zpěvačka Hanka Kosnovská, která je i autorkou všech textů na albu a které „jsou hodně osobní. Na příští desce se třeba budu v textech omlouvat těm lidem, o kterých ty aktuální songy jsou... :-)

Nil je energická kapela, která svým pódiovým nasazením posluchače dostává do varu. „Na studiovou nahrávku se to velmi těžko přenáší a myslím, že to není jen náš problém. Na druhou stranu studio nabízí jiný výhody, který nejdou úplně praktikovat naživo.“ Výsledkem je na nahrávce Dirty vyvážený mix podiové dravosti a studiových kvalit.

Kapela Nil existuje již od roku 2002. Od té doby kapela odehrála téměř tři stovky koncertů (včetně festivalových vystoupení na Rock For People, Colours of Ostrava, Masters Of Rock a mnoha dalších) a v roce 2005 předskakovala Čechomoru na jejich halovém turné. V polovině roku 2005 se NIL účastnil soutěže Coca Cola Popstar, po jejímž žebříčku vystoupal až do finále. Během svého působení NIL koncertoval i za hranicemi ČR a to konkrétně na Slovensku , v Polsku , Německu , Holandsku .......V roce 2007 vyšlo debutové album The River Spring. 


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Rock

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Frames a Glen Hansard

The Cost
Dostupné varianty
CD 225 Kč
obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
RECENZE

BONUSY    O NÁKUPU
    © Indies Scope

    IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
    ×