obal alba

Srdeční příběh

Koller David Ambrož Michal

EMI / WARNER / 2016
Žánry: rock
9029598334
CD 299 Kč
LP 399 Kč

O ALBU

Skladatel, textař, zpěvák a kytarista Michal Ambrož je jednou z nejzásadnějších osobností naší rockové scény. Spolu s Davidem Kollerem zakládající člen skupiny Jasná Páka a po ukončení její činnosti zakladatel Hudby Praha.
Zpěvák, skladatel, bubeník a producent David Koller patří mezi nejvýznamnější umělce současnosti. Kromě Jasné Páky hrál ve skupinách Lucie, Žentour, Kollerband, Pusa, Blue Effect ad. Za svoje poslední album získal aktuálně dvě ocenění Anděl 2015 (zpěvák a album roku) a jako člen skupiny Lucie Anděla pro skupinu čtvrtstoletí.

"Srdeční Příběh" - Nápad natočit Michalovu sólovou desku "Srdeční příběh" vznikl na sklonku jara 2015, když shodou okolností Michala opustila kapela Hudba Praha a David mu nabídl takovou možnost s tím, že by jí i produkoval. David vybral písně, které podle jeho názoru nejsou tzv. "profláknuté" a přitom mají
potenciál k dalšímu, novému zpracování. Vše jsou autorské písně Michala Ambrože.
David zvolil 3 různá uskupení muzikantů, kteří jsou na československé scéně špičkou. Na práci na albu se tedy sešli 2 skupiny ze Slovenska (Marcel Buntaj, Martin Gašpar a spol. - např. Vlasta Redl a Martin Valihora, Oskar Rózsa a spol. - např. Richard Müller) a 3. skupinu sestavil David Koller z muzikantů, kteří hrají v jeho kapele. K tomu se přidali hosté na vybrané nástroje (David Fárek - sax, Radovan Jelínek - housle, Oldřich Krejčoves - kytara). Dívčí vokály zpívají děvčata z Jasné Páky (Magdalena Krištofeková, Pája Táboříková) doplněné o dlouholetou zpěvačku Hudby Praha Jarmilu "Jamajku" Kauckou.
Nahrávky vznikaly ve velmi inspirujícím prostředí jihomoravského Mikulova ve studiu Cox, pod dohledem zkušeného sounden-gineera Jiřího "Topola" Novotného. Mastering udělal Pavel Karlík ze studia Sono. Cover obalu měla na starosti "Třetí dílna" dvojice Karel Haloun a Luděk Kubík.
Na této desce Michal pod Davidovým vedením poprvé pouze zpívá a nehraje na kytaru, jak tomu bylo vždy na jeho předchozích nahrávkách.

Skladby:

1. Srdeční příběh
2. Degenerace
3. Kajuvej
4. Je to zlý
5. Skoro bez sebe
6 . Změna je život
7. Vrať se zpátky
8. Povolení
9. Brejle
10. Sladce spi

Rok vydání: 2016


KOLLER DAVID AMBROŽ MICHAL

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Rock

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Frames a Glen Hansard

The Cost
Dostupné varianty
CD 225 Kč
obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×