obal alba

Nevermind

Nirvana

Bertus / 2016
Žánry: rock
K48449
CD 199 Kč
LP 749 Kč
dočasně nedostupné

O ALBU

REEDICE LEGENDÁRNÍHO ALBA NA VINYLU Z ROKU 2016 V EDICI BACK TO BLACK 180 GRAM HEAVYWEIGHT VINYL, OSAHUJE I VOUCHER PRO STAŽENÍ ALBA V MP3!


Když v roce 1991 vydala skupina Nirvana své album Nevermind, nikdo netušil, že se stane jedním z ikonických alb celé historie rock ‚n‘ rollu, a zároveň i jedním z nejkontroverznějších. Kurt Cobain se snažil dělat hudbu přesahují hranice grunge scény tehdejšího Seattlu, ovlivněn kapelami jako třeba Pixies. Album Nevermind je první studiovou nahrávkou, kde je na pozici bubeníka Dave Grohl. Hudební label vydal toto album s naprosto nulovým očekáváním, téměř s nulovou marketingovou podporou v mediích. Bylo tak velkým překvapením, že se hudba z tohoto alba dostala k lidem v takové míře, popularitu kapele pomohl získat hlavně single „Smells Like Teen Spirit.“ Po vydání tohoto dnes již legendárního alba byla veřejnost pobouřena, a to při pohledu na její obal, na kterém je dítě zcela ponořené pod vodou. Někteří citlivější jedinci byli pobouření už jen tím, že dítě na fotografii je nahé, natož v bazénu. V žebříčku prodávanosti alb Nevermind doslova sestřelilo z prvního místa album Dangerous od Michaela Jacksona. Samozřejmě, že během pořizování těchto legendárních fotografií, nebylo žádné dítě zraněno a vše proběhlo v pořádku. Kirk Weddle byl u toho, když se tyto snímky pořizovaly. Aby také ne, to právě on stál za objektivem fotoaparátu. Co většina fanoušků Nirvany netuší, je skutečnost, že po pořízení série snímků dítěte v bazénu, byly pořízeny i další fotografie. Weddle tehdy přemluvil celou kapelu, aby pro album pořídili ještě další snímky. Nakonec mu celá kapela také zapózovala v bazénu. V nedávném rozhovoru Kirk podotknul, že Kurt Cobain ani ostatní nebyli z té představy zrovna odvázaní, ale po chvíli se všichni členové kapely uvolnili a vznikly jedinečné fotografie. Co se týče textů, Kurt Cobain řekl: „Music comes first, lyrics come second,“ tedy, že „na prvním místě je hudba, až potom text.“ Texty písní jsou těžko srozumitelné, a to i pro anglicky mluvící. Producent Butch Vig k tomu dodal: „Even though you couldn't quite tell what he was singing about, you knew it was intense as hell.“ – „Dokonce i když nemůžeš přesně určit o čem vlastně zpívá, je ti jasné, že to je velice působivé.“ Dívkou, kvůli níž vznikla většina skladeb Nevermind, je Tobi Vail ze skupiny Bikini Kill, do které se Kurt zamiloval, ona ovšem jejich vztah nebrala příliš vážně a zanedlouho se s ním rozešla.
Nevermind je významné album mimo jiné také proto, že proslavilo alternative rock a pomohlo rozjet punkovou a grungovou vlnu v devadesátých letech.V roce 2003 jej časopis Rolling Stone vyhlásil 17. nejlepším albem všech dob. Tentýž časopis jej také vyznamenal 1. místem v seznamu nejlepších alb devadesátých let. Shodou okolností tentýž den vydala skupina Red Hot Chili Peppers album Blood Sugar Sex Magik.


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Rock

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Frames a Glen Hansard

The Cost
Dostupné varianty
CD 225 Kč
obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×