obal alba

A Town Called Addis

Dub Colossus

Real World Records / 2008
Žánry: electronic, reggae, world music
CDRW155
CD 379 Kč

O ALBU

Debutové album kombinuje zlatá léta ethiopských beatů a jazzu spolu s dub reggae stylem kapel z počátku 70.let jako jsou Abyssinians, Mighty Diamonds a častečně i  Sun Ra! Aneb hudba kde dub se setká s „dreamy blues, hypnotic grooves, jazz piano and driving funk brass“.
Dub Colossus přináší neobyčejné, ale málo známé etiopské hudební dědictví na nahrávce v provizorním studiu v centru města Addis Abba, kde se Dub colossus během léta 2006 setkával s místními muzikanty a spolu tvořili hudbu s odkazy na etiopskou kulturu. Finální dokončování nahrávky proběhlo v Real World studiích. Jedná se o unikátní mix dub, tradiční africké hudby a experimentálního reggae.

Za projektem Dub Colossus  in A Town Called Addis stojí Nick Page. Spoluzakladatel kapely Transglobal Underground (1990), kde se spolu podílel na vzniku šesti alb, od roku 1997 ho bylo možné spojovat s projektem Temple of Sound, kde se potkal s  Neilem Sparkesem.
Koncem šedesátých a začátkem sedmdesátých let, nezažívala Etiopie šťastné časy, represivní režim podvedením Mengistu, nedával mnoho nadějí do života tamějších obyvatel a právě v tom dusném období začala vznikat úžasná „květinová“ hudba, která postupně zasahovala do dalších koutů světa. Současná  hudba Ethiopie čerpá stále z období sedmdesátých let a je právě velmi dobře slyšitelná v produkci Dub Colossus  - snové blues, hypnotické grooves, jazzové piano a opravdu dobrý funk brass.


SKLADBY

ukázka název zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Electronic | Reggae | World music

obal alba

Čankišou

Lé La
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Tara Fuki

Auris
Dostupné varianty
CD 349 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Jiří Pavlica a Hradišťan

Live & Co se nevešlo (2CD)
Dostupné varianty
CD 339 Kč
MP3 149 Kč
FLAC+mp3 199 Kč
obal alba

Zuzana Novak

Home Brewed Mbira
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Big Blue Ball

Big Blue Ball
Dostupné varianty
CD 379 Kč
RECENZE

BONUSYO NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna

příměstský tábor Brno