obal alba

Polyester

Rány těla

Indies Scope / 1996
Žánry: alternative, rock
MAM025
MC 49 Kč
dočasně nedostupné
MP3bitrate 256-320 kbps 99 Kč
FLACbezztrátová komprimace, MP3 přibaleny zdarma 149 Kč

O ALBU

Pozor! Album pouze ke stažení v MP3 na Váš počítač! 

Polyester je první album, které kultovní pražská postpunková kapela Rány Těla vydala v minulém století. Hudební upřímnost, domácí ojedinělost, expresivnost a efektivnost. Kořeny kultovní formace, ovlivněné australsko berlínským blues, country, či psychedelickým discem, sahají do poloviny osmdesátých let.

V čele se zpěvákem a výhradním autorem textů Jindřichem Hochem (Hank J. Manchini) (zakladající člen velmi oblíbených Moimir Papalescu & The Nihilists), kytaristou Jakubem Pegáčem Pelnářem, klavíristou Davidem Kabzanem (Psycho Club A Výletníci), baskytaristou Jáchymem Kaplanem a bubeníkem Lukášem Hrabětou (Mumray) absolvovali mnoho koncertů v Čechách a evropské klubové turné. V tomto období se stali přirozenou odezvou na berlínskou hudební avantgardu skupin typu The Bad Seeds, Crime and The City Solution nebo Once Upon A Time.

Po příchodu nového baskytaristy Hadjiho (dnes Stargazer či Bruno Ferrari) se začal otevírat hudební směr kapely širšímu publiku a vyústil k vydání jediného oficielního alba s názvem Polyester (Indies records, 1996). Skladby „The Gangster“, „Songs From The River“, „Baby Blue“, „Rain“ či pozdější „The Good In Me“ nebo „Space Girl“ s kořeny v new wave osmdesátých let, ale opět s odkazy na rockabilly, country, nebo dokonce 70´s disco, jsou jasným průřezem tvorby kapely v letech 1993 až 1997, kdy svoji spolupráci pozastavili.

Po delší odmlce se před časem dali opět dohromady takřka v původní sestavě David Kabzan, Hadji, Hank J. M., Jakub Pegáč Pelnář a Vratislav Placheta. Všichni již dnes sice působí v dalších kapelách a projektech (Kill the Dandies!, Stargazer, Green Monster atd.), nicméně tu a tam se scházejí na už pověstných destruktivních sessions.


SKLADBY

ukázka název stáhnout cena zdarma

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Alternative | Rock

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Budoár staré dámy

Dobrou noc, světlo
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 254 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
obal alba

Frames a Glen Hansard

The Cost
Dostupné varianty
CD 225 Kč
obal alba

Okrej

Je to důvod
Dostupné varianty
CD 239 Kč
MP3 99 Kč
obal alba

Jarret

Jarret sobě
Dostupné varianty
CD 249 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×