Tapas - Antonín Kocábek - www.tyden.cz


obal alba

BraAgas

Tapas
Available on
CD $ 11.36
MP3 $ 4.42
FLAC+mp3 $ 6.66

will be available in english soon... Czech translation follows

Nejmohutnější vlna world music se úspěšně prohnala domácími kluby už před pár lety, a mohlo by se stát, že dámské kvarteto Braagas přišlo tak trochu s křížkem po pohřbu. Jenomže, jestliže svými dvěma předchozími alby, navazujícími na formaci Psalteria, které je Braagas volným pokračováním, zůstávaly dámy pevně v kořenech středověké hudby, na tom aktuálním je patrné, že záběr, nebo chcete-li rozhled, mají mnohem širší. Vlastně celoevropský. A že slovo „nadčasovost" bude v jejich případě nabývat na aktuálnosti stále více.

BraAgasTa deska je tak radostná, optimistická a skvěle dotažená, že je vlastně celkem nedůležité, jaký žánr dámy hrají, odkud se inspirují a čí skladby přepracovávají. Mohla by být klidně elektronická nebo jazzová, podstatu to nezmění. Vůbec není divu, že vystupují v zahraničí skoro častěji než u nás. Muzikálnost zúčastněných, vynikající instrumentální zázemí i síla přirozenosti se tu slévají v takový proud, že by mohl roztáčet turbíny. Pamatujete si, jak hlavní hrdina ve filmu Akumulátor 1 ládoval dřevo energií? V epicentru toho výbuchu, který by nastal po podobné koncentraci, jakou má v sobě Tapas, bych byl opravdu nerad.

Antonín Kocábek

http://www.tyden.cz/rubriky/kultura/hudba/zvoneni-v-usich/svobodne-upravy-optimisticka-energie-a-vyzobana-minulost_149733.html


Back
SHOPPING
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×