Přituhuje - Klára Majtánová - www.musiczone.cz


obal alba

Žamboši

Přituhuje
Available on
CD $ 13.36
MP3 $ 4.42
FLAC+mp3 $ 6.66

will be available in english soon... Czech translation follows

Žamboši – to jest Jan a Stanislava Žambochovi (pokud dumáte nad jejich příbuzností, jsou manželé) a Jiří Nedavaška - prý hrají progressive-folk. To jsem si nevymyslela, to jsem našla na jejich profilu a Bandzone. Jejich první deska "To se to hraje..." byla nadšeně přijata kritikou a vysloužili si za ní dokonce i cenu Anděl v kategorii Folk a Country. Já nejsem žádná velká milovnice folku (přesto mi dost často přistane nějaké folkové CD na "redakčním stole"), kotlíky, ohýnky a jehličí mě nějak nepřitahují. Deska "Přituhuje" mě ale docela baví. Díky četným hostům zní totiž značně neortodoxně, označila bych to jako folk-rock s občasnými odskoky k jiným žánrům.

Jan Žamboch, výhradní autor všech písní, je schopný textař. Má smysl pro humor, hlavně ten slovní ("S_P_A_M_P_A_P_Á_M", "Chemická") i pro vážné texty ("Duše v ní"), ale občas sklouzne k přílišnému patosu ("Joe z Ikarie"). K mým nejoblíbenějším patří píseň "V Koncích", o které dodnes nevímm jestli je vážně protirasistická, a "Svoboděů. Větší prostor by mohla dostat Stanislava Žambochová, která je výborná zpěvačka a každou píseň ve které zpívá, výrazně oživí.

Můj názor na Žambochy je rozporuplný. Na tomhle albu jsou písničky, které můžu poslouchat stále dokola i takové, které nevydržím do konce. Myslím, že do svého žánru přináší čerstvý vítr, ale běžného, pro folk nezapáleného posluchače, spíš nezaujme.

Klára Majtánová

4/7

http://www.musiczone.cz/recenze-2216/zambosi-prituhuje


Back
SHOPPING
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×