...až přiletí tučňák - Gabriela Krůzová - www.houser.cz


obal alba

Fru Fru

Až přiletí tučňák
Available on
CD $ 11.36
MP3 $ 4.42
FLAC+mp3 $ 6.66

will be available in english soon... Czech translation follows

Po třech letech přichází kapela FruFru se svou třetí deskou ...až přiletí tučňák (která navazuje na předchozí alba Hmotný svět (2003) a Nevěř tichu (2005)).

Opět jde o snadno identifikovatelný frufruovský rukopis, jenž je rozeznatelný v průběhu několika málo taktů a to především zásluhou osobitého zpěváka a skladatele Václava Bartoše. Najdete tu písně, které svými nápěvy a energií připomínají atmosféru předchozích kolekcí, avšak velmi příjemnou změnou je mnohem vyzrálejší a propracovanější zvuk a taktéž nepřeslechnutelné ženské vokály dvou hostujících div české alternativní scény – konkrétně Doroty Barové z Tara Fuki (na desce také hraje na cello) a Gabriely Vermelho, proslavené účinkováním ve formaci Maraca, či v inscenacích divadla Husa na provázku (na tuto kompilaci přispěla taktéž hrou na housle).

Trubka Františka Kučery pak celou nahrávku energicky oživuje. A co se týče bubenického postu, není snad třeba ani zmiňovat, že opět došlo ke změně – na to už jsme u FruFru zvyklí: za 8 let existence se zde vystřídalo celkem 11 bubeníků (svěží vzduch, jenž do FruFru plachet vhání nový drummer Nelid není, jak se zdá vůbec ke škodě).

Produkce seskupení FruFru je příjemným žánrovým mixem, postaveným na alternativním rocku, steel drumech, unikátních vokálech a neokoukaných, ozvláštněných textech Kryštofa Ewančeho.
Hodnocení: 4,5/5

Gabriela Krůzová

http://new.houser.cz/cd/2086-frufru--az-prileti-tucnak.htm


Back
SHOPPING
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×