Střela zastavená v jantaru - caatcha - partylist.hrachovka.com


obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Available on
CD $ 11.36
MP3 $ 4.42
FLAC+mp3 $ 6.66

will be available in english soon... Czech translation follows

Brněnská alternativní kapela Květy se na svých MySpace stránkách vymezuje jako Alternative / Christian Rap / Healing & EasyListening. Zatím poslední album Střela zastavená v jantaru vyšlo 14. února 2008 u vydavatelství Indies Scope. Nahráli ho společně textař, skladatel, zpěvák, kytarista a hráč na mandolínu Martin E. Kyšperský, baskytarista Ondřej Čech, houslista Albert Novák a Aleš Pilgr nechává zaznít i bicí, perkuse, klávesy, harmoniku, xylofon, balafon i vibrafon.

Jednou z hlavních devíz Květů, která se do značné míry podílí na originalitě jejich hudby, je projev zpěváka Martina Evžena Kyšperského. Expresivní, o emoce drhnoucí hlas vzlyká, pláče i tiše vyslovuje metaforická slova, kterými se snaží dotknout se existence svojí i celého světa. Svět si v podání Květů udržuje starodávnou tajemnost a barevnost. Texty přesto neztrácejí ukotvení v realitě. Jedna z nejsilnějších písní Moře má své vlastní děti pojednávající o takové podivnosti, jakou je mořská (či spíš rybníková) panna, nakonec spíš než o tajích a záhadách vypráví o konečnosti mnohých lásek.

Instrumentální různorodost a hravost Květů se projevuje v netypickém zvuku, který upomíná na naše polopohanské kořeny. Propůjčuje výslednému zvuku mnohovrstevnatost a proměnlivost, když hudbu tvoří způsobem připomínajícím malbu štětce po malbě. Jednotlivé nástroje, hlasy, texty i melodie Květů spolu nezápolí a nepřibíjejí se, ale spolupracují spolu. Ustupují, aby nechali vyniknout krásu druhých a naopak zabírají prostor v pravou chvíli, když je na ně čas.

caatcha,

http://partylist.hrachovka.com/clanky/1724-opozdena-kritika:-deska-strela-zastavena-v-jantaru-kapely-kvety/


Back
SHOPPING
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×