Hu - Jan Vávra - A2

fotkawill be available in english soon... Czech translation follows

Pro někoho podivínská manželská dvojice Bára a Jan Kratochvílovi vystupující pod jménem DVA vydala nástupce svého (na Anděla nominovaného) debutu Fonók. Album s jednoduchým názvem HU chtěli původně podle svých slov stvořit jako „nejveselejší desku na světě“, což se ale – bohudík – nepovedlo. Ačkoli album s předchozím počinem spojuje stejný producent Jayrope z Německa, je zvukově značně odvážnější a pestřejší, drží víc pohromadě. Je znát, že celý materiál na desku vznikal koncentrovaně v jednom období.
Na albu HU slyšíme sice podobný hudební rukopis jako na Fonóku, ale zvukově odvážnější a přímočařejší. Navíc pod vrstvou efektů a samplů neztrácí intimitu. Je skvělé pouštět si je znovu a znovu a bavit se objevováním ukrytých zvukových roztodivností: nasbíraných zvuků (letícího letadla, bučení krav, čmeláka) nebo hry na nádobí v improvizovaném studiu – chatě.
V takřka „domácím prostředí“ tak vzniklo album, které se nápady, zvukem a produkcí může rovnat se špičkou alternativního popu na západ od nás. Při poslechu desky se nabízí asociace se jmény jako múm nebo dokonce Animal Collective. Nebojím se říct, že máme v Česku konečně světovou skupinu, která už teď pravidelně objíždí zahraniční pódia a má jim co nabídnout: HUrá, už je to tady!

 

Jan Vávra

www.advojka.cz
More news

SHOPPING
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×