Here

HERE vznikli ve Vyškově v roce 1990. Inspirováni shoegazerskými kapelami jako Ride, Boo Radleys nebo My Bloody Valentine vydali zasněnou desku Swirl (1993) , kde hlučné kytarové vazbení důmyslně prolnuli s jemným předivem nejrůznějších zvuků.

Z Anglie se v roce 1993 vrátili sice bez vytoužené smlouvy, zato se spoustou zkušeností a záznamem The Peel Session (oficiálně vyšel pod názvem Sikusaq).

Již s novou zpěvačkou, Francouzkou Valerií Chauvey, natočili v roce 1996 pro německou firmu Alison Records album Entre Deux Soleils, které se upravené objevilo v Čechách pod názvem We Are... (Indies Rec.). Tvorba HERE jako by se pročistila a od syrovější kytarové podoby se posunula k méně strukturované hudbě s převahou akustických, zvláště smyčcových nástrojů. "Vyzkoušeli jsme si, co všechno jde dělat s různými efekty, a zjistili, že takhle už to nepůjde. Zalíbily se nám přirozené nástroje - finská harfa, perkuse, indiánské nástroje, které jsme si přivezli z Mexika, a další z Nepálu a Indie," svěřili se HERE v lednu 1997 časopisu Rock&Pop.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna

příměstský tábor Brno