Hvozd

Dlhoočakávaný debut pod názvom Po kopcoch v županoch vyšiel 7. októbra 2010, pokrstený bude 29. októbra v Bratislave U Óčka. Album nahrali pod taktovkou Tomáša Slobodu na jar tohto roku a nájdete na ňom všetky hity, ktoré poznáte z koncertov.
Trochu histórie:Niekedy v roku 1998 sestry Chuťkové Ivana a Lucia dostali syntetizátor Casio a začali spolu hrávať. Pod názvom Lady Lazarus vzniklo "demo" s deviatimi skladbami a kapela vystúpila na svojom prvom koncerte 1. 6. 2001 v Malackách. Zakrátko do kapely prišiel basgitarista Martin Zámečník a zoskupenie začína vystupovať pod názvom Hvozd. V tejto zostave existuje 4 roky, vznikli dve demá spievané prevažne v češtine (české básne alebo preklady – Wernisch, Lorca, Lipo, Benn, Artman). V hudbe bol zrejmý vplyv českej alternatívnej scény na čele so Psími vojákmi, s ktorými sa v Bratislave neskôr objavili na jednom pódiu ako predkapela.
Zlom a hudobný prerod nastal v kapele po zmene bubeníka a basgitaristu. Spevu sa ujala Ivana (medzitým vyštudovala animáciu) a spolu s Luciou (študuje hudobnú kompozíciu) začali zároveň písať svoje prvé texty po slovensky. V súčasnosti kapela koncertuje na Slovensku v Čechách a Poľsku.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×