První hoře

PRVNÍ HOŘE - futuristický punk/jazzový kabaret...
1998 - První hoře vzniklo v Jičíně na troskách místních punkových kapel. Věk členů kapely se pohyboval okolo 16 let. Název "První hoře" pochází z povídky Franze Kafky. V letech 1998–2002 vznikají první 3 demosnímky První Hoře (1998), 4 pokoje (2000) a Bez obalu (2001).
2003 - První hoře natáčí a vlastním nákladem vydává debutové album Na úpatí.
2006 - Druhé album Commedia dell´arte vychází u pražského labelu Black Point music. Kapela se "stěhuje" do Prahy a ustaluje se ve složení kytara, zpěv, akordeon, bicí, basa, klávesy a elektronické samply. Pracuje na specifické podobě živých vystoupení, která jsou vyhlášená překypující energií, pohybem a divadelními prvky v čele s postavou klauna - akordeonisty.
2007 - První hoře vystupuje na četných letních festivalech (Eurotrialog Mikulov atd.) i po klubech, získává své stálé publikum, oceňující netradiční a energický přístup k hudbě.
2008 - Třetí deska Lamento vychází na podzim znovu u labelu Black Point. Nahrávka sklízí až neuvěřitelně dobrou odezvu ve všech možných médiích, mnohokrát je označena za desku roku. První hoře odehraje sérii koncertů společně s legendárními Už jsme doma, vystoupí také po boku kapely Znouzecnost.
2009 - Lamento získává cenu Anděl za nejlepší rockovou desku roku 2008 a třetí místo v nezávislé anketě Břitva. První hoře vystupuje v pořadech Hitoár na iDNES TV a Madhouse na TV Óčko, do médií se dostávají klipy "Naruby" a "Otčenáš". Vychází řada rozhovorů s kapelou (např. tištěný i internetový Houser, Abyss, Musiczone, Deníky Bohemia, Rock and Pop 5/2009...). 
2010 - Celorepublikové jarní turné Kult hyeny s kultovní crossoverovou Insanií. Účast na letních festivalech (Brutal Assault, Poličské Rockoupání, Lebeda festival, Kavčák, Festival bez hvězd, Kramle, aj.). První hoře je zastupováno hudební agenturou Kontra Production. Kromě častého koncertování se kapela v druhé polovině roku soustředí na natáčení a mixáž nové desky. V prosinci jako předzvěst vychází neprodejné promo EP se třemi skladbami.
2011 - Nová deska Club Silencio vychází 14. 4. První hoře odehraje řadu velkých letních festivalů (Colours of Ostrava, Benátská noc, Basinfirefest aj.). V listopadu kapela získává publicistickou cenu Břitva za Album desetiletí („Lamento“ 2008). Ke skladbám z  Clubu Silencio je udělána série nových videoklipů.
2012 - Příprava nové, už páté řadové desky ve studiu Šopa Standy Valáška a Entlaabu páně Bertráma. Jako ochutnávka vycházejí singly "Ikare!" a "Němohra". Světlo světa také zří reedice dlouho vyprodaného debutního alba Na úpatí.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×