Listolet

Poetická kapela ze Západních Karpat mísí prvky folku, alternativního rocku a elektroniky. Vznikla na jaře 2010 na základě stejnojmenného studiového projektu.
Listolet tvoří skladatel a režisér Tomáš Háček (klávesy, akordeon), Kuba Navrátil (mandolína, saxofon), Martin Susedík (kytary), Marek Vráblík (baskytara), Vojta Pajer (trubka) a Lukáš Čech (bicí).
Poprvé na sebe Listolet upozornil na jaře 2012 svou účastí na albu coververzí Mňágy a Žďorp. Téhož roku mu vyšlo u Indies Scope eponymní debutové album. V roce 2013 Listolet prorazil do tuzemských a zahraničních rádií i do televizního vysílání (MTV, ČT) se singlem Lullaby. Na podzim 2013 vychází taktéž u Indies Scope druhé album „Malý kluk“, se kterým se Listolet posouvá hlouběji do vod „folktroniky“.
Listolet je známý svými výstřelky za hranice vlastního rybníku. V minulosti spolupracoval například s Beatou Bocek, Jitkou Šuranskou, Lucií Redlovou či Jakubem Čermákem.
Ačkoli je domovskou základnou Listoletu momentálně Brno, listoletci se hrdě hlásí ke svým kořenům v kopcích na východ od řeky Moravy, kde se cítí být doma a odkud čerpají inspiraci.
Listoletci vystupují nebo vystupovali také s tělesy HUSO, Fungalvaz, Mezivlkem, Láska, Krutý omyl, Prázdné obaly, Cirkus Cermaque, Beata Bocek, Pixies revival, Knitterarmeshochzeitskleid, Zvukem, Gronkjor, Eč, Two Basses a Černý čaj.
Znalci charakterizují zážitek s Listoletem jako "velké hudební pohlazení, místy jemně proti srsti".

Listoletci:
Tomáš Háček - klávesy, keytar, akordeon, zpěv
Kuba Navrátil - mandolína, kytara, saxofon, zpěv
Martin Susedík - kytary, zpěv
Vojta Pajer - trubka
Marek Vráblík - baskytara
Lukáš Čech - bicí


***

Tomáš Háček (*1981, občanským jménem Tomáš Hubáček) je původní profesí režisér, hudební fanoušci si možná budou pamatovat jeho videoklipy pro Traband (Černej pasažér), Tomáše Kočka (Tanečnica, Ti koberští synci) nebo Kryštof (Dududuu), nebo jeho hodinový film s postindustriální poetikou Návrat do Červeného města (www.cervenemesto.cz). Již několik let však o sobě dává vědět také na hudebním poli, ať už jako součást potřeštěného dua HUSO (www.huso.cz) nebo multimediálním projektem Journeys to Fungalvaz (www.fungalvaz.cz). Je autorem hudby k řadě krátkometrážních filmů, jednomu celovečeráku a několika počítačovým hrám. Pro jeho cit v mísení elektronických prvků do akustické hudby si ho za producenta zvolila brněnská skupina Biorchestr (album Umakartové, Indies Scope 2012). Listolet je dosavadním vrcholem jeho hudební dráhy.

Kuba Navrátil

(* 1981, občanským jménem Jakub Navrátil) hrál na saxofon také ve zlínské poprockové kapele Prázdné obaly a v olomouckém dechovém swingovém uskupení HUP Orchestra. V současnosti se autorsky realizuje též ve folkovém duu Láska.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×