Cimbálová muzika Husličky

Jak to všechno začalo ....
Vznik datuji někdy v roce 1995 kdy vznikla nejdříve hudecká muzika Husličky ve složení Helenka, Verunka, Anička Přikrylovi, Amálka Žajglová a Magda Popelková. O dva roky později se pak přidala Vendulka Popelková a tak se z hudecké muziky stala cimbálová muzika. Hrálo jim to, a stále pořád hraje velmi dobře a svědčí o tom zajisté také mnohá ocenění, z nichž největší jsou samozřejmě ohlasy diváků a zájem o nás. Na podzim roku 2003 vznikla "mladší verze" Husliček. Muziku jsme měli u dobře rozjetou, složení ve kterém jsme hráli však vydrželo jen asi další dva roky. Z důvodů svých náročných studií nás opustil Marco Čaňo. Musím uznat, že byl nenahraditelnou osobou na postu primáše. Po jeho odchodu jsme muziku dotáhli jen do konce školního roku. Půl roku jsme pak měli pauzu. Po této době jsem se rozhodl muziku opět oživit, začali jsme trénovat a také se opět ukázali na Fašancích (2007). Avšak náročná studia ostatních členů vedla k tomu, že ani toto se neudrželo - mluvím o "mladší verzi" a činnost byla ukončena. Co se týče původní muziky, situace je lepší, i když i tady je problém skloubit školu a muziku,ale pokud je to jen trochu možné, snažíme se vždy někde ukázat - větší folklorní akce jako Fašank, Vánoční koledování  nevynecháváme v žádném případě a na menších se snažíme ukazovat co to jen jde. V histori této kapely se objevily tyto osoby - na husličky Marco Čaňo, Ondra Zderčík, Barunka Popelková (viola), Jirka Kohn, Tamarka Bemerová, na basu pak Peťa Popelková a na cimbál Jakub Popelka.
Po roce 2001  ze studijních a později pracovních důvodů odešla cimbalistka původní dívčí kapely Vendulka Popelková, a tak jsem ji nahradil já, Jakub Popelka.
Od tohoto okamžiku jsem jediným chlapem v muzice. Nemám to lehké - hlavně při stěhování cimbálu, kdy si musím zavolat pomocníky, ale jinak je to fajn.
 Určitě bych taky neměl zapomenout na naši úžasnou zpěvačku, o níž se spíše než ode mě můžete dozvědět z nejrůznějších novin, časopisů, cédéček (Broln, Hradišťan) apod, neboť je to opravdová legenda moravského folkloru. Řeč je o Vlastě Grycové, která je nám nepostradatelnou pomocnou rukou našich vystoupení a studnicí mnohých písní.
-Jakub Popelka-

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×