Condurango

Condurango obsazení:
 
Barbora Hrzánová – zpěv, percussion, trubka
Vladimír Kosík – zpěv, kytara, harmonika, percussion
Ivo Novák – kytara, zpěv
Míla Šikola – violoncello
 
Condurango vzniklo v polovině osmdesátých let dvacátého století na pražské DAMU.
 
Základem repertoáru Conduranga jsou původní písně Barbory Hrzánové, ostatní písně jsou zhudebněné básně třeba od Federica Garcíi Lorky, Christiana Morgensterna, Otokara Březiny či Johna Ronalda Ruela Tolkiena. Hudbu kromě Báry Hrzánové píše Ivo Novák nebo Vladimír Kosík, aranžmá je vesměs kolektivní práce pod dohledem Ivoše Nováka.
 
Condurango se v dobách minulých (koncem osmdesátých let) dokonce několikrát účastnilo soutěží Porta, dvakrát jsme byli druzí v pražském kole a měli tu čest hrát na celostátním finále Porty v Plzni na Lochotíně pro asi 25.000 kamarádů. Ale zjistili jsme, že to jaksi není pro nás a proto raději vystupujeme v poněkud komornějším prostředí, jako je například Divadlo Viola v Praze, ve kterém jsme nahráli naše první CD Condurango Live in Viola.
 
Kdyby Vám název Condurango něco připomínal, tak to může být:
 
a) přírodní sladové víno s výtažkem z kůry popínavé rostliny Marsdenia Condurango, podporující činnost trávícího traktu a sloužící k uklidnění rozbouřeného žaludku a k podpoře chuti
 
b) silice obsahující látku condurangín, získaná z kůry liány pnoucí se po zakrslém doubku (Gonolobus Triana) v Americe tropické v Andách roustocího, sloužící k podpoře chutí (Ottův slovník náučný 1900)
 
c) kvarteto hrající původní akustickou hudbu vycházející z latinských, budějovických a proseckých rytmů

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×