Zrní

Jsme kladenská kapela. Naše hudba je dynamická, barevná, plná emocí, od polohy téměř meditativní až k burácejícímu řevu. Při tvorbě si hrajeme s každým tónem, s rytmy, se zvuky. Zrozeni z polí vesnice a dlažebních kostek města, hledáme inspiraci pod kameny a listy, opracováváme je ve zkušebně a vynášíme na světlo - k lidem. Jsme spolu deset let a to od počátku ve stejném složení. Hledáme nové možnosti svých nástrojů, snažíme se osvobodit od zažitých a dokola opakovaných forem. Zrní spolu hraje deset let, od roku 2001 pořád ve stejném složení. Zpěv, housle, kytary, basa, bicí, flétna, popřípadě hrnečky, lžíce, kameny, samply. Všichni jsme školení muzikanti. Rádi bychom hudbou šířili chuť pozorovat, fascinovat se, brát život jako hru, intenzivní zážitek, jako takový povídání dílků jednoho celku. Povídání vůněma, očima, tvarem, zvukem… Kdyby něco takovýho lidi z naší muziky cítili, tak budeme rádi.
Na české scéně jsou Zrní naprostým originálem. Připodobnit by se dali snad k brněnským Květům, ale to spíše poctivostí svého sdělení a hravostí, než žánrově. Ve své hudbě spojují prvky české lidové hudby s vlivy kapel jako Radiohead, Arcade fire, či dánských Efterklang. Velmi silnou stránkou Zrní jsou též jejich česky psané texty, které jsou poesií samy o sobě.

Zvuk Zrní je evidentně ovlivněný jejich rodným industriálním Kladnem, táhlými volnými poli, i rychlými pohyby městských strojů. Jejich sdělení je velmi emotivní a naléhavé. Prochází od ponurých nočních ulic, plných zimy a strachu, až k naprosté euforii a dětské fascinaci ze všeho kolem. Sami Zrní označují svůj styl jako „něžný artbrut“.

Sestava:
Jan Unger zpěv, flétna, kytara
Jan Juklík kytara
Jan Fišer housle
Jan Caithaml baskytara
Ondřej Slavík bicí, akordeon, beatbox

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×