Shivanam

Skupina Shivanam vznikla v roce 1998 původně jako experiment multiinstrumentalisty
a skadatele Ivana Jaška, který posléze oslovil Romana Kroupu (Terne Čhave, GuloČar, host – 123 min.), Petra Hlouška - Saz (baskytarista ex Jump) a Mohsina Mortabu z Bangladéže - zpěv (exHypnotix).
Vzhledem k tomu, že toto sdružení bylo proměnlivé, a jeho členové jsou značně vytíženi, v průběhu nadcházejících roků se začali objevovat další hosté, z České Republiky i ze zahraničí. Kromě již zmíněného Ivana Jaška – kytary, tabla, didjeridoo, djembe, program sampling a zpěv, tu vystupoval Vrej Melonian z Ruska (cimbál, djembe, hrdelní hlas), Danny Jordan Dragov z Bulharska (trumpeta), dále pak virtuózní violinista Slávek Forman z Mělníka, flétnista a didjeridista David Synák (Čankišou), na perkusívní nástroje Ladislav Šiška, houslista, computerový DJ Jirka Jagoš (DDJ), flétnista Jan Kyncl (Vítr do dlaně), Mc Bary (Jamajka.), dále projekt AmbientDrift Járy Fialy z Prahy, Tomáš a Newin z Turecka, Kamil Němeček (perkuse) Martin Směřička (perkuse), Bakhtar (afganistán) , Mc Priest (USA) Andy Warhol el.flute - ( Zero Point) - a další…
Z tehdejších zakládajících členů zůstal po téměř již dvanáctileté historii Ivan Jašek, který je v dnešní době leadrem. Skupina má poměrně široké žánrové rozpětí, nejvíce je však ovlivněna všeobecně etnickou hudbou, konkrétněji perskou a indickou klasickou hudbou, latinskoamerickými, africkými a australskými rytmy. Citlivě také využívá možností elektronické hudby a jejích samplů. Od elektronických ambientních ploch, s mnohovstevnatými chorály kláves Edgara Mojdla přes astrální kytary Ivana Jaška. Po hlubokých vlnách a samplech netradičních indických, i latinskoamerických rytmů vás skupina zavalí ohnivým Flamengem, provede africkým rituálem, či proběhnete stepí australských aborigines.
Koncerty skupiny jsou příjemným hudebním a vizuálním zážitkem. Představuje vlastní skladby ve vizuální a scénické podobě. Členové jsou také schopnými improvizátory a rozšiřují tím svůj hudební projev. Skupina je propojená s dalšími projekty a profesionály v oblasti hudby, grafiky, vizualizací, dekorací a mnoha dalších oborech a nabízí tím široké spektrum možností.

V současné době má skupina 4 členy:
● Ivan Jašek
(zpěv, kytary, sampler, tabla, live efekty,
tibet. mísy, šamanské a rámové bubny, brumle, chřestidla)

● Edgar Mojdl
(flétny, píšťaly, shenai, klávesy, live efekty,
Ghatam, congo, tarabuka, sampler a další)

● Jakub V.
(bicí, djembe, tarabuka, sampler, chřestidla)

● případní hostující členové z České Repuliky i zahraničí
(v minulosti například Mohsin Mortaba z Bangladéže, Vrej Melonian z Tuvy na cimbál,
hrdelní hlas, zpěv), violista Slávek Forman, Roman Kroupa (Terne Čhave) na perkuse, bicí,
flétnista a didjeridista David Synák (Čankišou) a mnoho dalších.
Již stabilně přibyli jako další člen skupiny vj Lukáš Severa (Shkrk –Shivacrew) a Jiří Drozd (Buger)

 

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×