Načeva

Od 16. let hraje divadlo. Postupně v divadle A-studio Rubín Praha, Ha-divadle Brno a divadle Sklep Praha, s kterým dodnes vystupuje v nejúspěšnější hře „Mlýny“ a s nekterými členy v divadelní koláži „Piš Kafka piš“, ke které připravila i muziku. Spolupracuje s divadelní jednotkou Secondhand Women. Od roku 1992 se začíná zabývat muzikou, poprve jako zpěvačka skupiny Něžná žláza.

V roce 1994 natáčí své první rockové album „Možnosti tu sou...“ s producentem a autorem většiny písní Michalem Pavlíčkem. Vzniká tak kapela Načeva, která často vystupuje live. Projekt má velký úspěch a píseň „Udržuj svou ledničku plnou“ se stává hitem i se svým natočeným klipem.

O dva roky později r.1996 vychází cd „Nebe « skrýt následující

je rudý“ trip-hopově laděné, které natáčí už s novými muzikanty. Z tohoto cd nejvíce vyniká skladba „Měsíc, ke které je natočen videoklip a který získává cenu za nejlepší český klip toho roku. Album má velký úspěch na Radiu 1 a také koncerty jsou početně navštěvované.

Kapela se opět rozpadá a Načeva se pouští do elektronických vod. Potkává anglického Dj-e Gus aka Lazlo Legezer /nyní kapela My Toys like me/, žijícího v té době v Praze a vzniká v roce 1998 experimentální album „Mimoid“, na kterém spolupracují také hudebníci z minulé desky, bubeník V.Pecha a basisita M.Koval. Desku representuje výrazný videoklip „Tvůj úsměv“. Toto album mělo největší úspěch u cizinců žijících v Praze a stále si hledá nové posluchače mezi mladými experimentátory.

Po první mateřské dovolené v roce 2001 Načeva točí album „Fontanela“ s bubeníkem V.Pechou. Ke spolupráci oslovují manžele Ditrichovi z kapely Hypnotix a poté také P.Piňose a Létající koberec. Na albu se mísí elektronika s etnickými bubny a jinými minimalistickými nástroji spolu s hutnou melodickou basou. K albu je uspořádáno pár silných koncertů.

Po druhé, delší mateřské pauze v roce 2007 vydává cd „Mami“ opět s Michalem Pavlíčkem a novým spolupracovníkem turntablistou Dj-em Five. Cd vychází v časopise Respekt. Pár měsíců před tím Načeva vydává ve své režii limitovaný singl „Tyhle dny“, který je natočen pouze na vinylu. Od této doby vystupuje Načeva spolu s M.Pavlíčkem a Dj-em Five live dohromady i zvlášť. Všechna natočená alba jsou postavena na spolupráci Načevy se spisovatelem a básníkem Jáchymem Topolem.

V roce 2009 doprovází Načeva spolu s D.Cajthamlem výstavu „Dekadence v Českých zemích 1880-1914“ do Bruselu. Jejich remix známé skladby Serge Gainsbourga „La Décadanse“ je zaznamenána na vinylu „Dekadence – In Morbid Colours“.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×