Sato-San To

SATO-SAN TO vzniklo na počátku března roku 2008, původně jako experimentální projekt Thoma Heriana (bicí, loops) a Oskara Töröka (trumpeta, klávesy). Oba muzikanti  už tehdy měli bohaté zkušenosti. Ty získali a stále získávají působením v dalších kapelách, například Oskar Török (držitel dvou Zlatých andělů v kategorii Jazz a world music) ve Vertigo Quintet nebo NUO a Thom Herian (vystupující taktéž pod jménem Drama Jacqua) v S.O.I.L., AL-Yaman, Montage, Segundo, Trio Puo, WNP atp.
V červenci téhož roku pokřtili své první demo album Skinny, které je zdarma ke stažení na http://www.freefesttroja.cz/2009/Sato-San_To_-_Skinny.zip nebo na http://www.rocky.cz/kestazeni/Sato-San+To+-+Skinny+(2008).zip V srpnu 2008 se k nim připojil legendární jazzový basista Jaromír Honzák (Jaromír Honzák Quartet, Face of the Bass), který s nimi hraje dodnes.
Trio Sato-San To je častým hostem jazzových festivalů a velice oblíbenou formací publika nedávno otevřeného klubu Jazzdock v Praze. V červnu 2010 předskakovali světově uznávanému nujazzovému klavíristovi a experimentátorovi Buggemu Wesseltoftovi. V červnu 2010 se stali vítězi soutěže Colours Talents – Colours of Ostrava a na podzim tohoto roku vydají u vydavatelství IndieScope.


Formace Sato-San To v sobě míchá elektroniku, jazzové trumpetové improvizace, junglové rytmické podklady, prvky world music a filmových vypjatostí.

A co znamená Sato-San To? Vysvětlení přímo od Tomáše Hereina. "Jednou náš kamarád Ulf, který se učí japonsky, pořád dokola opakoval různé výrazy. Oskara jeden z nich chytl a ten nejjednodušší si zapamatoval a vybral jako název pro kapelu. Znamená to „s panem Sato“."
 

 

ČLENOVÉ:

•    THOM HERIAN (1980)

, bubeník, elektronický experimentátor a d’n’b producent. Herian, vystupující rovněž pod uměleckým jménem Drama Jacqua, pochází z tradiční muzikantské rodiny. Narodil se v Teplicích, kde vystudoval konzervatoř obor bicí nástroje, a po absolutoriu se přestěhoval do Prahy, kde žije a komponuje dodnes. Zde se mu díky jeho hudebnímu talentu podařilo zanedlouho proniknout do tajů české hudební scény. Spolupracuje především s d’n’b producenty a DJ (např. DJ Babe LN, DJ Stanzim, Philip tbc, MC Vaant) a hudebníky (např. Stephunk T., Flautistar). Už přes deset let se zajímá o práci se zvukem, konkrétně hudební kompozice na poli elektronické hudby. V rámci svého sólového projektu Drama Jacqua se představuje nejen jako bubeník, ale i jako DJ, který během svého aktivního vystupování zároveň kreativně tvoří zvukové kompozice na svém notebooku, klávesách a na dalších  elektronických přístrojích. V současné době působí kromě v projektu Sato-San To i jako bubeník dalších hudebních projektech, například S.O.I.L., Segundo, Al-Yaman, Montage (s Klárou Vytiskovou), Why Not Patterns atp. Učí na hudební škole v Praze obor bicí nástroje. Více na www.thomherian.com, www.dramajacqua.com.

•    OSKAR TÖRÖK (1979),

trumpetista, klavírista. Narodil se v Humenném na Slovensku. Studoval konzervatoř v Bratislavě, Prešově a Vyšší Odbornou školu Jaroslava Ježka v Praze. V současné době studuje jazzovou Akademii v Katowicích. Jako hudebních spolupracoval s mnoha osobnostmi české i zahraniční hudební scény, jako jsou Matúš Jakabčic (SK), Pavel Fajt (ČR), Rich Perry (USA), Ingrid Jensen (CA), David Dorůžka (CZ/FR) či Petr Zelenka (CZ/FR). Mimo projekt Sato-San To je členem skupin NUO, Vertigo Quinet, MUFF Zuzana Dumková Band, Ondřej Štveráček Quintet. Od roku 2005 je členem hudebního seskupení OPEN SEXTET, se kterým se zúčastnil prestižního jazzového festivalu v Montreux (Švýcarsko). V roce 2007 spolupracoval na desce Auris dua Tarafuki.

•    JAROMÍR HONZÁK (1959),

kontrabasista.  Po dokončení Konzervatoře v Teplicích (1982) pokračoval na Berklee College of Music v Bostonu. Vystupoval prakticky se všemi předními osobnostmi české jazzové scény a s mnoha mezinárodními umělci, jako Bill Hardman, Phil Wilson, Art Farmer, Victor Lewis, Amina Claudine Myers a Jorge Rossy. Hrál na mnoha mezinárodních festivalech, včetně Sea Jazz Helsinki, Ingolstadter Jazztage, Leverkusener Jazztage, Jazz Jamboree Warsaw a Montreal International Jazz. Jeho skladby a nahrávky byly mnohokrát oceněny jak v ČR, tak v zahraničí. Je majitelem několika Zlatých Andělů, např.  alba A Question to All Your Answers (Animal Music) a Present Past (Indies records) vyhrála Anděla roku za nejlepší českou jazzovou nahrávku roku (2003 a 2007). A i poslední deska Little Things byla v roce 2010 oceněna Zlatým Andělem za album roku v kategorii Jazz & Blues. Jaromír jako bandleader působí v česko-polské formaci Jaromír Honzák Quartet a kvartetu Face of the Bass. Je rovněž předsedou jazzového oddělení (VOŠ JAZZ) konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze. Více na www.jaromirhonzak.com.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×