Montage

Montage, jedinečný projekt české alternativní scény, který spojuje bubeníka a producenta Thoma Heriana a charismatickou zpěvačku retropopové kapely Toxique Kláry Vytiskové, vydává v březnu příštího roku u Projekt Montage vznikl před třemi lety spoluprací Thoma Heriana a vynikající zpěvačky Kláry Vytiskové. Ta je známá především z retropopové kapely Toxique, která získala cenu Anděl za Objev roku 2008. Thom Herian, vystupující také pod uměleckým jménem Drama Jacqua, je mladý a talentovaný bubeník, elektronický experimentátor a producent. S jeho jménem je spojeno několik dalších unikátních hudebních projektů, například S.O.I.L, Sato-San To, Segundo, Al-Yaman nebo Why Not Patterns.

V projektu Montage Thom i Klára nejprve po dobu dvou let vytvářeli skladby, které v sobě mísily chytlavý elektronický pop s junglovými strukturami, a vyvíjeli svou hudební filozofii na originální avantgardnosti, provokativní ležérnosti a podmanivosti vokálu Kláry Vytiskové. Své premiérové živé vystoupení předvedli v červnu roku 2009 v Paláci Akropolis, kde předskakovali britské soulové kapele Belleruche a skladby jako The Cinnamon nebo Alphabet pravidelně znějí éterem Radia 1. V současnosti mají svůj první videoklip.

Oba talentovaní hudebníci do projektu Montage vnesli jedinečné prvky a dali tak vzniknout originálním rytmům se základem v d’n’b a junglu, obohaceným popovou melodičností a ženským vokálem. V tomto duchu se ponese i jejich nové album King Or Queen (únor 2010), jehož skladby posluchače bezpochyby nabijí energií a zaujmou svou rozmanitostí a neotřelým stylem.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×