Žofie Kabelková

Žofie Kabelková (13.1.1983, Jihlava)
Muzikantským oceánem si plavu už nějaký ten pátek, a tak už jsem stihla navštívit kdejakou hudbou vonící zátoku. Zpívala jsem v několika jihlavských pěveckých sborech. Ve třinácti jsem začala hrát na kytaru a od patnácti jezdím po festivalech. Dříve jste mě mohli slyšet jako zpěvačku kapel Los Folkloristas (latina) a Čerstway vzduch (funky). Více než dva roky mě při mých písničkářských vystoupeních doprovázeli Tomáš Honsa (kytara) a Petr Vacek (baskytara). Úspěšně jsem proplula i několika soutěžemi (Folkový kvítek, Porta, Zahrada atd.). V roce 2002 jsem si v animovaném filmu Báječná show zazpívala Cikádu. Sem tam si se mnou na koncertě zaimprovizuje Ivo Cicvárek s Okem, Stanko Palúch či Zdeněk Král. V květnu 2003 vyšlo pod vstřícnými krovkami vydavatelství Indies Records mé první album Žiju, které by se, nebýt Stanka Palúcha a dalších „dobrých duší“, asi nenarodilo. Díky! V současnosti hraju sólově, s Panoptikem, Ježibabincem a nově i s Chakra Bandoleros.

Projekty:

Panoptikum – Muzikantská pouťová atrakce. Aneb Marcel Kříž, Ivo Cicvárek a já společně s živou kapelou v zádech: Luboš Pavlík (bicí), Petr Pospíšil (kontrabas) a Petra Klementová (flétny). Chystáme desku! Měla by vyjít v listopadu 2005.
www.panoptikum-music.com

Ježibabinec – Jsme tři písničkářky. Kromě mě tu hlasem čaruje i Martina Trchová a Magdalena Brožková. Každá z nás odehraje svůj písňový blok, a pak všemu nasadíme korunu společným vytím. Kdo neslyšel Ježibabinec, neví, co je žena, růže, píseň, ani kost!

Chakra Bandoleros – nebo-li sluneční bandité. Nechte si od nás ukrást srdce z těla… Jihlavská kapela, do níž jsem přibyla teprve nedávno. Styl by se dal charakterizovat jako všehochuť (, i když chlapi říkaj‘: „Pop-jazz!“). Zkouším vymýšlet texty a melodie na jejich muziku a zpívám. www.chakrabandoleros.wz.cz

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×