Miou Miou

Alternativně-popová skupina Miou Miou vznikla na jaře roku 2003. Po poměrně krátkém čase a několika málo odehraných koncertech vydala na labelu Purrr Records minialbum pod názvem 6 chants pour les chats.

Stylově se Miou Miou pohybují kdesi na pomezí indiepopu, post-rocku a alternativní hudby, ale nechávají si pootevřená vrátka i do dalších hudebních žánrů. 
To dokládá i další nahrávka kapely, singl Analogue & Acoustique, který vyšel začátkem roku 2005. Miou Miou začínají pravidelně koncertovat po českých a slovenských klubech, jejich písničky se pomalu zabydlují na vlnách několika rádií. Písnička Rendre temps z EP se objevila jako součást soundtracku, který sestavil Jan P.Muchow k  slovenskému filmu O dve slabiky pozadu. MM nahráli také hudbu k animovanému filmu Baničtí rytíři Terezky Roháčkové , odehráli hodinový koncert pro pořad Českého rozhlasu Bez filtru a jejich písničky jsou zastoupeny na několika kompilacích.

Koncertní zvuk MM je založen na prolínání repetitivních kytarových linek s legendárními východoněmeckými klávesami Vermona a něžném dívčím zpěvu. Francouzštinu si kapela jako vyjadřovací prostředek vybrala pro její křehkost, jemnost a nonšalanci.

V  roce 2005 vystoupili MM několikrát na Slovensku a v Polsku, mají za sebou příjemnou letní festivalovou sezónu (Trutnov, Sázavafest, Mezi ploty, Krotoszyn…) a začali pracovat na novém albu La La Grande Finale, které se bude v průběhu března a dubna dokončovat ve studiu jáMOR Ondřeje Ježka a mělo by vyjít na jaře 2006 u vydavatelství Piper Records.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×