Valerian's Future

Valerian's Future vznikli v roce 1990, první koncert se konal na rakousko-českém festivalu Rotwelsch 26. 3. 1991 v Kongresové hale brněnského výstaviště. 

V sestavě kapely se vystřídali: Michal Čuřík - výtvarník, vynálezce Valerian's Future, iluzionista a kavárník - zpěv, Jiří Michna - architekt - basa, Slepýš -mistr republiky v judu - basa, Pavel Geryk Masaryk - indián - bicí, Dalibor Maňas Kaňas - destruktor - kytara, texty, zpěv a Pavel Pohořelský - kytara, zpěv, samply, loopy, aranže a všechno ostatní.

Kapela hrála turné v Polsku, které se omezilo na dvě vystoupení v Lodži a jedenu hudební performanci v podchodu v Lodži, zúčastnila se semifinále soutěže Marlboro Rock in a zahrála si i v pořadu České televize - Moravskoslezský salón.

Kapela objela takřka všechny kluby v České republice, získala si tím pár přátel a obdivovatelů a tuzemskou hudební scénu takřka nepoznamenala. Místo cédečka u teplické agentury ANK vydala kazetu a na svém křestu prodávala žluté nálepky Valerian´s Future.

V's F hráli nekompromisní rockovou muziku ovlivněnou EBM, hardcore, punkem a indie kytarovou scénou. Získala si přezdívku tuzemští Ministry.

Texty V's F stavěly na příbězích a osobních výpovědích autorů - Kaňas, Schwandini. Hudba V's F otevřela novou etapu existence Valerian's Future - tedy brněnských výtvarníků a básníků a performerů. Kromě jednoho článku a jedné krátké noticky v časopisu Rock a Pop o ní nikdo nikdy nic nevěděl, sami se nijak neprezentovali a do orchestru Karla Gotta je taky nikdy nikdo nepozval. A tak si hráli to své stranou slavných kytarových kapel 90. let.

V's F z paměti tohot národa nikdo nevymaže. Pavel Pohořelský bude postaven na piedestal naroveň Majly Hlavsy. Jen vnímavý posluchač si u V´s F bude schopen
vyhonit péro a prožít slast. V's F není na internetu, V's F hraje v každém baru na Marsu. Smrt všem fanouškům české pop kultury. Poslouchejte si co chcete, na Valerian's Future nikdy nepřijdete...

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×