LU

LU vznikli v roce 2002 v obsazení: Zbyněk Machetanz (kytara, zpěv, samply), Martin Pýcha (kytara), Martin Vašica (baskytara, zpěv), Hynek Kovář (bicí).

V roce 2003 vydali u kopřivnického labelu Piper Records své eponymní debutové album. Kapela desku nahrávala svépomocí přímo ve zkušebně. Nahrávání a míchání měl na starosti Pavel Pohořelský (Valerian´s Future, Vítrholc, Nesselsdorf).
V následujících měsících a letech LU koncertovali se skupinami: Folk3Mail, Nierika, OTK, C, Selfbrush, Sunshine, Priessnitz, Tata Bojs, Enon a dalšími. V průběhu roku 2004 kapelu opustil Martin Pýcha.
Chybějící kytaru zastoupily klávesy Honzy Szabó a violoncello Adama Kováře. V tomto složení se LU zúčastnili soutěžní přehlídky Malá alternativa, kterou vyhráli. Následně byla o LU odvysílána reportáž v televizním pořadu Paskvil.

V roce 2007 opustil kapelu Hynek Kovář, kterého za bicími nahradil Tomáš Neuwerth. V polovině roku 2009 ukončil své působení v LU také baskytarista Martin Vašica.

Od prosince 2009, po více než dvouleté pauze, LU začínají opět koncertovat. a připravují k vydání své druhé album s názvem „OWES &VOWS“ - opět u kopřivnického vydavatelství Piper Records.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×