Nierika

Nierika vznikla v roce 2001 jako studiový projekt Toma Neuwertha a Michala Burgeta. K nahrávání si chlapci postupně přizvali Moniku Lohrerovou (zpěv), Vlada Schwarze (MILANO) a Zbyňka Machetanze (LU) na kytary a basu. Všichni se do projektu aktivně zapojili a vznikla regulerní kapela, která v roce 2003 začala koncertovat v rámci projektu Algidance. Na konci roku 2003 vychází u PIPER RECORDS debut "Hydroponicum".
Zprvu pomalejší triphopová tvorba (můžeme-li to tak definovat), s velkým podílem elektroniky, postupem času nabírá rockovější podobu a nové songy vznikají už klasickým způsobem - kytarový nápad + ostatní nástroje...
Během roku 2004 odehrála Nierika zhruba dvě desítky koncertů s kapelami Tatabojs, Veneer, Khoiba a Skyline. Ve svém studiu ANIMAN Nierika remixovala pro Veneer,Tatabojs, Alvik a Umakart. Skladby Schwarzblack,Yesternight a Isabella se objevili v přílohách několika hudebních časopisů. Song Yesternight byl zařazen i do soundtracku k filmu Silný kafe.

1.6.2005 vyšel singl "Satellite" s remixy od ABUSE a REYNOK, jako předzvěst druhého alba Nieriky. Soubor se personálně rozrůstá o basáka Martina Vašicu (LU).

Druhá deska "Poison on your spoon" vychází 4.4.2006 opět u Piper records.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×