Původní Bureš

Kapela Původní Bureš kočuje po českých klubech, festivalech a hospodách již od roku 1987 a přesto, že složení kapely se za tu dobu několikrát obměnilo, výsledný zvuk zůstává stále zcela charakteristický a originální. Jaromír František Fumas Palme, kytarista, zpěvák a téměř výhradní autor souboru, jej sám charakterizuje jako: „… psychedelický folk rock, který hrajeme s nasazením jako pankáči.“
Písničky Původního Bureše mají rockový sound s etnickými názvuky, folkové (čti “o něčem”) texty, leckdy psychedelickou stopáž a na koncertech jsou zahrány s nefalšovaným punkovým elánem. Vystoupení Burešů se vyznačují hlasitostí, absencí jakékoliv pauzy mezi jednotlivými skladbami a ve finále značným fyzickým vyčerpáním muzikantů a většinou divoce tančících posluchačů. Pro zvuk kapely se zdá být charakteristický především značně originální způsob Fumasovy hry na kytaru, hypnotická rytmika a k tomu osvěžující zvuk violy. Od rockového hluku si kapela pro zpestření příležitostně odskakuje k občasným akustickým (unplugged) koncertům.
Letos plnoletý Bureš odehrál stovky vystoupení po celých Čechách a v Německu, vydal deset oficiálních CD, několik bootlegů a natočil několik klipů.

Jaromír František Fumas Palme - zpěv, kytara, foukací harmoniky, hudba a texty
Petr Choma Brut Hernych - basová kytara
Janče Tomečková - flétna a zpěv
Filip Minajev - bicí

Napsali o skupině Původní Bureš

” … Jo, jo, tak tady jsem si pošmákl, kapely které si na nic nehrají a tvoří muziku pro radost dělají většinou radost i druhým…”
Petr Potužník, Trips

” … Hned první tóny alba však člověka vyvedou z pochybností – je to totiž především skvělá deska, skutečný zážitek od začátku až do konce …”
Ladislav Nagy, Stereo & Video

” … Nádherně “obyčejná” poetika všedního dne… Bureši ze sebe nedělají žádné spasitele a hlasatele pravd, hrajou a zpívají s obrovskou chutí o normálních životních pocitech …”
Bolek, www.tomjebere.cz

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×