Karel Markytán

Karel Markytán o sobě: "Jsem Zlíňák a jsem písničkář. Původně jsem byl projektantem zařízení staveniště, ale pak jsem si to zařídil jinak. Už za rýsovacím prknem jsem myslel na písničky víc, než na stavařinu a pak jsem takzvaně při muzice prošel různá zaměstnání. Moje hudební snažení je propojeno s kapelou AG Flek, kterou jsem v roce 1977 spoluzakládal.

Začínal jsem hrát už na základce se svým kamarádem a první známější kapela, kde jsem hrál, byla Rosa s Wabi Daňkem. Stačili jsme nahrát dvě písně na album PÍSNĚ DLOUHEJCH CEST a šel jsem na vojnu.

Po vojně přišel AG FLEK s Ivo Viktorinem, Blankou Táborskou, Pepou Šobáněm a později s bubeníkem Zdeňkem Hromádkou. Po rozkoukání jsme začali psát vlastní písně a v této sestavě jsme natočili první album, později nazvané BLÁZNI UMÍRAJÍ NADVAKRÁT. Při tom jsme jako kapela ještě stihli nahrát s Daňkem jeho nejznámější album Rosa na kolejích. Po několika etapách a albech DOHRÁLA HUDBA (s Vlastou Redlem) a TRAMTÁRIE (s Vlastou, Pastrňákem, Nytrou a Kroczkem) odcházím v devadesátém druhém z kapely, která se stále více profiluje jako Vlasta Redl a spol. Po pauze se od devadesátého šestého dáváme dohromady v původním triu Viktorin-Táborská-Markytán a vadáváme v roce 2000 nové studiové album WALTZ a nějakou dobu koncertujeme.
V roce 2001 jsem dotočil s vydatnou producentskou pomocí Klementa Jochymka a Petra Vavříka ve zlínském „Studiu V“ své první samostatné album KONEC SLADKOSTÍ za účasti několika hostů, včetně Blanky a Daňka. Následně dávám s osobnostmi zlínské hudební scény dohromady ODPOLEDNÍ SMĚNU a toto období je zaznamenáno na albu VEČÍREK.
V roce 2012 jsme s AG FLEKEM vydali živé album KONCERT, což jsou částečně audio verze písní z dříve vydaného stejnojmenného DVD, nahraného v roce 2009, což bylo zanedlouho poté, kdy se zakládajíci trojice znovu spojila s Pepou Šobáněm a dohromady s Michaelem Vašíčkem na kytaru a Davidem Velčovským na bicí a začala znovu hrát jako „původní“ AG Flek.
V roce 2018 jsme v této sestavě nahráli a u Indies vydali nové studiové album PODNOHAMA ZEM. Přišli jsme s deseti novými písněmi, s Ivem jsme napsali každý pět a k tomu přidali nikdy nenahranou společnou starší píseň Anonymní přátelé.
Zanedlouho odešli Michael Vašíček a David Velčovský a vystřídali je kytarista Petr Hoffmann a bubeník Petr Ptáček a v této sestavě hrajeme dodnes. V roce 2019 vychází díky Indies Scope po dvaceti letech  od vydání reedice alba WALTZ. 

 Na konci října 2023 jsem ve zlínském "Studiu V" Iva Viktorina dokončil své nové album, pojmenované „JE MUZIKA!“. Je to až na výjimky mé autorské dílko,se kterým mi pomáhali Petr Vavřík na basu a na bicí Marcel Gabriel. Petr na to taky producentsky dohlížel a s Marcelem dělali i studiovou práci a celé to smíchali. Kytary nahrál Petr Hoffmann., klávesy Milan Nytra. V duetech si se mnou zazpívali písničkář a herec Martin Kyšperský z kapely Květy a písničkářka Eliška Lajdová ze Zlína. Dále hostovali Luboš Novotný na lap steel kytaru, na trumpetu Pavel Skopal, doprovodné vokály nazpívala Markéta Vodičková a mužský sbor Mužáků ze Zlína. Doprovodné vokály zazpívala Markéta Vodičková a MIchael Markytán.. Měl jsem štěstí na tvůrčí výborné muzikanty a i touto cestou jim děkuji. O design obalu se postaral Damir Grbič a album vychází 26.4. 2024 u brněnských Indies Scope.

 

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×