Mare Nigrum

Dnes již neexistující soubor Mare Nigrum vznikl v prosinci 1995. Kapela se poprvé objevuje na festivalu ALTERNATIVA 95, která byla tehdy zřetelně nakloněna elektronické hudbě. V rámci příležitostného projektu se tehdy ještě pod označením Mare N. na podiu objevili Tomáš Sedláček (klávesy, sampler), Jiří Pykal (basa), Jiří Pejchal (zpěv, akordeon) a jako host DJ Liquid A. V únoru 1996 přichází trojice Sedláček, Pykal a Pejchal, doplněná o zpěvačku Lindu Titzovou, se základem budoucího repertoáru s prvky elektronické hudby a elektronického dance popu.

V květnu natáčí Mare Nigrum tři remixy pro reedici alba skupiny Ser Un Peyjalero „Joint Is Better Than Panzerfaust", které vydává Black Point. Poté směřuje hlavní aktivita souboru k natočení vlastního alba. Zcela výjimečně se na sklonku roku kapela objevuje na třech festivalech, doplněná o hostujícího Jiřího Jurka (perkuse, kytara) a Pavla Čecha (klávesy, sopran saxofon). Počátkem roku se sestava rozšiřuje o další zpěvačku, kterou je osobitá subtilní Dánka, Alice Rose Bryld, jež se začíná na připravovaném albu podílet i autorsky.

V únoru 1997 nahrávají Mare Nigrum spolu s dalšími hostujícími hudebníky (bicí, perkuse, zpěv) nové album ve studiu Kufr ve Slabcích u Rakovníka. Natáčení a produkce se ujímá Frank Verschuuren, který se svým umem zapsal na alba The Legendary Pink Dots, Skinny Puppy a Download. Album, doplněné remixy Mirka Papeže (Magnetik, Nihilists, Vanessa Gun), DJ Liquid A a Ohm Square, vychází pod názvem Grape 1. dubna 1997 na domácí značce Wolf Records. Koncertní promoturné začalo 23. května společným vystoupením s The Legendary Pink Dots v pražském klubu Roxy.

Chcete-li tuto muziku nutně definovat, lze použít příměr „alternativní taneční hudba“.

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×