Quanti minoris

Quanti minoris (středověký pouliční bigbít) je dalším vývojovým stupněm realizace tvorby Zdeňka Němečka.


Repertoár Q.m. (s.p.b.) tvoří zhudebněná poezie středověkých autorů (většinou anonymních, ale i známých jako např. F. Villon). Hudba je vlastní a je pouze inspirována hudbou z přelomu středověkou a novověku. Pro podpoření autentické atmosféry jsou i zde ( stejně jako v akustické podobě na CD Quanti minoris – Vaganti) použity skladby nebo části skladeb mistrů tohoto období, např. John Dowland ( anglický loutnista, 16.stol.), J.S. Bach apod.

Melodická linka s nosným středověkým prvkem za použití replik historických nástrojů je přepasírována přes rockový základ. Výsledkem je sice stylově hůře zařaditelný hudební směr, ale o to je zajímavější svojí barevností zvukovou (gemshorn, křivý roh, zobcové flétny, píšťala s měchuřinou, chalumeaux, příčná flétna, loutna), ale i rytmickou ( kromě tradičních 4/4 a 3/4 také 6/8, ale i méně používaných 10/8 a jiné …veselé… ).

Žánrově lze Q.m. ( s.p.b ) zařadit jako historizující folkrock s keltskými kořeny. Za nejvystižnější označení lze považovat hradní podobu rocku, tedy „hradrock“. Tato hudba zapadne stejně dobře do prostředí hradů a zámků, tak i na pódia folkových, rockových, ale i etno a worldmusic festivalů.

Quanti minoris (s.p.b.) hrají v obsazení:
Zdeněk Němeček - zpěv, loutna, ak. kytara, zobcové flétny, příčná flétna, picolla, křivý roh, chalumeaux, gemshorny, píšťala s měchuřinou, whistle…
David Gross - el.kytara, zpěv
Pavel "Car" Barta - basová kytara
Roman Golda - bicí, zpěv

ZBOŽÍ (6)

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×