A Calling Out - Karel Souček - www.golias.cz


obal alba

Chancers

A Calling Out
Dostupné varianty
CD 169 Kč
MP3 99 Kč

Text: Nedávnou recenzi alba kapely V3Ska Už bylo načase jsem zakončil slovy, že poslouchat rytmicky svázanou ska hudbu více než půl hodiny je přeci jen trochu unavující. A vidíte, měsíc se sešel s měsícem a já poslouchám novou třičtvrtěhodinovou desku The Chancers A Calling Out již podruhé za sebou a únava stále nikde. Naopak, nakopává. Jak je to možné?

     The Chancers produkují mnohem pestřejší, rozmanitější muziku, která sice vychází ze ska, ale je obohacena řadou dalších stylů. Navíc je energičtější až místy agresivní, propracovanější, barevnější, invenčněji zahraná a především zazpívaná. Přeci jenom je znát, že česko-britská kapela už hraje nějaký ten pátek (přesněji 19 let) a nebojí se experimentovat a obohacovat svoji muziku moderními postupy.

    Trochu meditační intro s citací Alenky v říši divů střídá rychlá vypalovačka All Mad Here a v obdobném duchu vedená Luvratbaby. Pádící, přesto chytře aranžované dechy, tři výrazově různé vokály doplněné ještě o výrazný zpěv hostující zpěvačky Terezy, lahodná melodie, skočný refrén. V následné The All Dead Now se již mísí rychlé pasáže s klidnějšími a ty poté převažují ve dvou variantách titulní písně.

     A podobné  změny jsou typické i pro zbytek alba. Temperamentní pecky The Land of the Free nebo Skeleton Smile se střídají s relativně pomalejšími Tennyson's Gift či Riot Girl. Nálady, rytmy i tempa se však proměňují i v rámci jednotlivých skladeb, práce s vnitřní strukturou písniček je nápaditá, aniž by ztrácela na přirozenosti a celistvosti. Rychlé, dynamické ska okysličuje punk, reggae, dub, nová vlna, taneční hudba a místy dokonce i blues.

     A Calling Out zdobí i výsledný zvuk ze studia Sono. Je plný i přehledný, každý nástroj je i při jejich velkém množství dobře rozpoznatelný, vokály odlišené a především se podařilo zachytit energii, která z této nesmírně živé muziky tryská.

     Poslouchat ska hudbu více než půl hodiny je v případě The Chancers oživující. Dodává více energie než balík redbulů.

 

Hodnocení: 4 hvězdičky – i ska může hrát všemi barvami

http://www.golias.cz/index.php?modul=audio&sub=recenze&page=cd&id=587&seq=0&mark=5


Zpátky na stránku s albem
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×