hoaxx - Petr Korál - Rock Pop


obal alba

Mashy Muxx

Hoaxx
Dostupné varianty
CD 169 Kč
MP3 99 Kč
FLAC+mp3 149 Kč

ROCK&POP - recenze (duben 2006)

Chytrost, včetně té hudební v Česku, nejsou žádné čáry, ačkoliv se to při pohledu na různá ztělesnění průměrnosti a nevýjimečnosti adorovaná velkou částí zdejšího publika i většinou tzv. Akademie populární hudby nezdá. A dokonce ani vztyčení praporu na kótě opravdové originality nemusí být nedosažitelnou metou. Brněnské formaci Mashy Muxx ( zpočátku The Mashy Mugs) se to systematicky daří už od roku 1993, kdy vydala své první demo. Nadšen nejen jím, ale vlastně i všemi následujícími počiny, nikdy bych nevěřil, že cesta k prvnímu albu se konečně úspěšně završí až v únoru 2006…
Avšak stesky na zaslepenost či spíše hluchotu tuzemských vydavatelů už jsou natolik provařené, že mají pomalu stejnou vážnost, jako věčné zhola neobjevné poukazy na ješitnou namyšlenost stávajícího českého prezidenta, zupáckou aroganci premiéra či typicky lidovecky vychytralou úhybnost šéfa té strany, pro niž je každý uživatel cigaret nikoliv z oficiálně prodávaných krabiček zlotřilcem hodným pobytu přinejmenším v jistém dlouhodobém ubytovacím zařízení v Plzni na Borech. Užívejte si raději svébytného koktejlu, který na tomhle cédéčku umíchala parta neumdlévajících hledačů kolem zkušených muzikantů Pavla „Prochina“ Procházky ( kytara, samply; dříve Forgotten Silence) a Radka Doležího zvaného Onehalph ( bicí, samply; v minulosti si vyzkoušel drsný metal s Infection a Monastery, alternativu s Venušinými kuličkami nebo různou elektroniku s Bullerbyne či pod vlastní hlavičkou Onehalph, souběžně je i členem znamenitých Radium.nfo). Funk ( toho je tu asi nejvíc) hip hop, jazz, dancehall, „neživé“ výboje elektronické taneční hudby i občasné pěkně ostře rockové hrábnutí do strun, to všechno ve svém úhrnu dává zcela jedinečný crossover.
Mashy Muxx jsou svým způsobem podivný, přitom však rozhodně ne nestravitelný a už vůbec ne do sebe zahleděný hyperavantgardní hudební mutant. K jeho bližšímu prozkoumání nepotřebujete nutně odvahu či tuny naposlouchaných nahrávek všemožného druhu – stačí jen otevřít svoji mysl a zašlapat do bláta všeobecně vžité konvence. Za to budete bohatě odměněni.

Petr Korál
hodnocení 4/5


Zpátky na stránku s albem
O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×