Koleda - Blanka Černá - Kult

fotka

 Písničkář Tomáš Kočko s Orchestrem vydali v předvánočním čase album Koleda. I když počasí to prozatím nedovolovalo, Kočko dokázal přivodit vánoční náladu. Jeho novou desku charakterizuje pohanské, šamanské a zároveň velmi citlivé naaranžování klasických vánočních písní.

Nebáli se skladbu Hej koleda! zahrát způsobem, až z toho kouká rap, odrhovačku Nesem vám noviny s názvem Rozjímejte chytli tak, že mi při poslouchání vstoupily slzy do očí, při Teče vodička projíždí tělem mráz, autorský Kráčún je skočný, plný radosti a je z něj cítit nadšení z konaného díla. Kočko oprášil utajené skvosty lidové tvořivosti, kupříkladu Ondrašku s Juraškem, kde si přizvali na pomoc dětský sbor Ostravička, ty srdečné dětské hlásky vás myšlenkami zavedou na vánoční trh.

Album jako celek dojímá, je oslavou jak katolických Vánoc, tak pohanských svátků zimního slunovratu. Rozhodně doporučuji všem, kteří se nebojí pojmout Vánoce místo v přeplněných nákupních centrech raději na onom tržišti s teplým svařákem v ruce.


Blanka Černá

http://www.kult.cz/divadlo-kino-hudba/detail/224406
Další zprávy

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×