Tell No Lies - Jakub Pech - Houser

fotka

Při prvním pohledu na obal Tell No Lies, nové desky z produkce vydavatelství Real World, se jeden podiví, jak ta divoká kombinace nástrojů může fungovat pohromadě.

Hned při prvním poslechu však jakékoliv pochyby smete ze stolu divoká energie. Pro toho, kdo world music sleduje pečlivěji, nebude dvojice Justin Adams a Juldeh Camara nejspíš žádnou novinkou. Se svojí předchozí nahrávkou Soul Science (World Village; 2007) totiž získali ocenění BBC v kategorii „Křížení kontinentů“. Oproti debutovému albu zní Tell No Lies snad ještě živelněji; je tomu tak i proto, že prý z valné části vznikalo během turné, když se různé písně rodily z improvizací hraných během zvukových zkoušek.

S trochou nadsázky by se dalo říct, že Adams s Camarou vytvářejí svou hudbou jakýsi časoprostorový oblouk. Ačkoliv se jedná o Evropana a Afričana, zatahují do tvorby i bluesové vlivy ze severní Ameriky. Díky střetnutí dvou osob se po nějaké stovce let potkává afroamerická hudba (patrný je třeba typický rytmus Bo Diddleyho v písni Kele Kele) se svou starou rodinnou větví ze vzdáleného světadílu.

Jedinečnou příležitost přesvědčit se na živo o kvalitách tohoto souboru máme v pátek 26. června na pražské Štvanici, kde v rámci Respect Festivalu vystoupí.

HODNOCENÍ: 4,5/5
AUTOR: Jakub Pech

http://www.houser.cz/hudba/cd/2543-justin-adams-juldeh-camara-tell-no-lies-real-world-2009.htm
Další zprávy

O NÁKUPU
© Indies Scope

IČ 105 34 181     /     Dolní Loučky 191     /     594 55  Dolní Loučky u Brna
×